Intersport Kids Pisten-Cup 2017/2018

Spinner1 small
28 Athleten
5,6,7,8,9,10,11,12,13,1415,16,17,18,19,20,21,22,23,2416,17,18,19,20,21,22,23,24,2515,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25
Bambini U5 (weiblich, 2013 - 2013)
Rg.Name/VereinJg.Punkte31.12
RSL
7.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
14.01
RSL
20.01
RSL
20.01
RSL
21.01
RSL
21.01
RSL
27.01
RSL
3.02
RSL
4.02
RSL
16.02
RSL
17.02
RSL
17.02
RSL
18.02
RSL
25.02
RSL
25.02
RSL
11.03
RSL
17.03
RSL
                      
1 SCHLICK Maria
USK St. Michael
2013 520 DIS - - - - 80 - - 80 - 100 - 80 - - - - 100 - - 80
2 KETTELE Jasmin
St. Margarethen
2013 280 - - - - - - - - 100 - - - - - - - - 80 - - 100
3 WEISS-LEITNER Ava-Loane
SV Berg SEKTION SKI
2013 260 - - - 100 - 100 - - - - 60 - - NAS - - - - - - DIS
4 DOLLNIG Samina
SV Flattach
2013 250 - - - - - NIZ - - - - 50 - 100 100 - - - - - - DIS
4 ERRE Emily
DSG Steiermark
2013 250 - - 100 - - - 100 - - - - 50 - - - - - - - - -
6 WÖGERER Annika
2013 180 - - - - - - - - 60 - - - - - - - - 60 - - 60
7 SUPERBERGER Anna Lena
SC Mallnitz
2013 140 - - - - - 60 - - - - 80 - - - - - - - - - -
8 EBNER Katja
SC Eitweg Koralpe
2013 100 100 NAS - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
8 EDER Marlene
SC St.Ulrich/P
2013 100 - - - - - - - - - - - - - - - - 100 - - - -
8 HASLBECK Louisa
2013 100 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 100 -
8 LECHNER-RIEGLER Liana
UST RB Wenigzell
2013 100 - - - - - - - - - - - 100 - - - - - - - - -
8 OGRIS Helena
2013 100 - - - - - - - 100 - - - - - - - - - - - - -
13 GLETTHOFER Paula
Union Birkfeld
2013 80 - - - - - - - - - - - 80 - - - - - - - - -
13 KLÖSCH Laurissa
SSV Breitenau
2013 80 - - 80 - - - - - - - - - - - - - - - - - -
13 SANDER Ella
2013 80 - - - - - - - 80 - - - - - - NAS - - - - - -
13 STEINACHER Sarah
2013 80 - - - 80 - - - - - - - - - - - - - - - - -
13 SUPERSBERGER Anna Lena
SC Mallnitz
2013 80 - - - - - - - - - - - - - 80 - - - - - - -
18 ETTENBERGER Laura
2013 60 - - - - - - - 60 - - - - - - - - - - - - -
18 JÄKEL Magdalena
Union Birkfeld
2013 60 - - - - - - - - - - - 60 - - - - - - - - -
18 MESSNER Elena-Sophie
2013 60 - - - - - - - - - - - - 60 - - - - - - - -
18 SANTNER Iris
2013 60 - - - 60 - - - - - - - - - - - - - - - - -
22 FERCHER Lena
ASKOE WSV STALL-WILDEGG
2013 50 - - - - - 50 - - - - DIS - - - - - - - - - -
22 FLEISSNER Sophie
2013 50 - - - - - - - - - - - - 50 - - - - - - - -
22 LANG Theresa
USC Eugendorf
2013 50 - - - - - - - - 50 - - - - - - - - - - - -
22 SCHWARZ Ylvi
2013 50 - - - - - - - 50 - - - - - - - - - - - - -
22 SUPERBERGER Anna-Lena
SC Mallnitz
2013 50 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 50
27 DENGG Tamara
UNION-SPORTCLUB MAUTERNDORF
2013 45 - - - - - - - - 45 - - - - - - - - - - - -
27 LASSNIG Magdalena
ASKOE WSV STALL-WILDEGG
2013 45 - - - - - - - - - - 45 - - - - - - - - - -
28 Athleten
 
26 Athleten
5,6,7,8,9,10,11,12,13,1415,16,17,18,19,20,21,22,23,2416,17,18,19,20,21,22,23,24,2515,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25
Bambini U5 (männlich, 2013 - 2013)
Rg.Name/VereinJg.Punkte31.12
RSL
7.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
14.01
RSL
20.01
RSL
20.01
RSL
21.01
RSL
21.01
RSL
27.01
RSL
3.02
RSL
4.02
RSL
16.02
RSL
17.02
RSL
17.02
RSL
18.02
RSL
25.02
RSL
25.02
RSL
11.03
RSL
17.03
RSL
                      
1 JAMNIG Emilian
ASKOE WSV STALL-WILDEGG
2013 400 - - - - - 100 - - - - 100 - - 100 - - - 50 - - 50
2 RUDINGER Nils
2013 340 - - - - - - - - 100 - - - - - - - - 80 - 80 80
3 FRIESACHER Jannick
SC Eitweg Koralpe
2013 300 100 100 - - - - 100 - - - - - - - - - - - - - -
4 LEINFELLNER Maximilian
Sport Union Köflach
2013 280 - - - - - - 80 - - - - - - - - 100 - - - - 100
5 RUDINGER Filip
2013 200 - - - - - - - - DIS - - - - - - - - 100 - 100 DIS
6 THALER Mattis
ASKOE WSV STALL-WILDEGG
2013 190 - - - - - DIS - - - - 60 - 50 80 - - - - - - -
7 KEUSCHNIG Ludwig
2013 140 - - - - - DIS - - - - 80 - 60 - - - - - - - -
7 PLANNER Marc
Sport Union Köflach
2013 140 - - - - - - DIS - - - - - - - - 80 - NAS - - 60
9 FLASCHBERGER Elija
2013 100 - - - 100 - - - - - - - - - - - - - - - - -
9 GANAHL Elias
2013 100 - - - - - - - - - - - - - - 100 - - - - - -
9 KATZENMAYER Moritz
2013 100 - - - - - - - 100 - - - - - - - - - - - - -
9 PLETZER Lukas
K.S.C.
2013 100 - - - - - - - - - - - - - - - - 100 - - - -
9 ROJACHER Jakob
SV Doellach
2013 100 - - - - - - - - - - - - 100 - - - - - - - -
14 BARGEHR Andreas
2013 80 - - - - - - - 80 - - - - - - - - - - - - -
14 GRANIG Niklas
2013 80 - - - - - - - - - - - - 80 - - - - - - - -
14 MORSCHER Maximilian
SV Tosters
2013 80 - - - - - - - - - - - - - - 80 - - - - - -
14 PURKRABEK Lukas
2013 80 - - - - - - - - 80 - - - - - - - - NAS - - -
14 STRÖMPFL Matthias
2013 80 - - - 80 - - - - - - - - - - - - - - - - -
19 EBERHARD Delian
2013 60 - - - - - - - - - - - - - - - 60 - - - - -
19 MESSER Tobias
2013 60 - - - 60 - - - - - - - - - - - - - - - - -
19 PROKOP Kvido
2013 60 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 60 -
19 REINBACHER Gustav
SK VB Deutschlandsberg
2013 60 - - - - - - 60 - - - - - - - - - - - - - -
19 WIELAND Rupert
mariapfarr
2013 60 - - - - - - - - DIS - - - - - - - - 60 - - -
24 BERGER Leon
2013 50 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 50 -
24 WALDNER Gabriel
2013 50 - - - 50 - - - - - - - - - - - - - - - - -
26 THALER Mattis
ASKOE WSV STALL-WILDEGG
2013 45 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 45
26 Athleten
 
34 Athleten
5,6,7,8,9,10,11,12,13,1415,16,17,18,19,20,21,22,23,2416,17,18,19,20,21,22,23,24,2515,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25
Bambini U6 (weiblich, 2012 - 2012)
Rg.Name/VereinJg.Punkte31.12
RSL
7.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
14.01
RSL
20.01
RSL
20.01
RSL
21.01
RSL
21.01
RSL
27.01
RSL
3.02
RSL
4.02
RSL
16.02
RSL
17.02
RSL
17.02
RSL
18.02
RSL
25.02
RSL
25.02
RSL
11.03
RSL
17.03
RSL
                      
1 KERSCHBAUMER Madlen
ASKOE WSV STALL-WILDEGG
2012 380 - - - - - 100 - - - - 100 - NAS 100 - - - - - - 80
2 SANTNER Laura
UNION-SPORTVEREIN UNTERNBERG
2012 300 - - - - - - - - 100 - - - - - - - - 100 - - 100
3 KIENLEITNER Emma
2012 260 - 100 - - - - 60 - - - - - - - - 100 - - - - -
4 STEINER Magdalena
SV Flattach
2012 220 - - - - - 80 - - - - 60 - - 80 - - - - - - DIS
5 SCHOCKLITSCH Lilian Marie
USC Mauterndorf
2012 200 - - - - - - - - 60 - - - - - - - - 80 - - 60
6 VIEZENS Zoe
WSV St. Johann
2012 160 - - - - - - - - - 100 - - - - - - - 60 - - DIS
7 PINTER Johanna
SC Eitweg Koralpe
2012 140 60 80 - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
8 KRIMMER Noelle
SC Brand
2012 120 - - - - - - - 40 - - - - - - 80 - - - - - DIS
9 STEINER Hanna
ASKOE WSV STALL-WILDEGG
2012 110 - - - - - 60 - - - - 50 - - - - - - - - - -
10 ARNDT Amrei
WSV Bartholomäberg
2012 100 - - - - - - - 100 - - - - - - - - - - - - -
10 BERGMANN Eva
SC Fieberbrunn
2012 100 - - - - - - - - - - - - - - - - 100 - - - -
10 BEYWEISS Martina
WSV Nenzing
2012 100 - - - - - - - - - - - - - - 100 - - - - - -
10 KILZER Nina
2012 100 - - - 100 - - - - - - - - - - - - - - - - -
10 KLINGSEISEN Mona
2012 100 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 100 -
10 KOLB Teresa
UST RB Wenigzell
2012 100 - - - - - - - - - - - 100 - - - - - - - - -
10 LEITNER Lisa
SC Reichenfels
2012 100 - - - - - - 100 - - - - - - - - NAS - - - - -
10 PESEC Alina
SC Eitweg Koralpe
2012 100 100 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
10 SUNTINGER Dana
2012 100 - - - - - - - - - - - - 100 - - - - - - - -
10 VAN DER MERWE Imke
SC Wald-Königsleiten
2012 100 - - - - 100 - - - - - - - - - - - - - - - -
20 AMPFERTHALER Emma Luisa
SV Flattach
2012 80 - - - - - - - - - - 80 - - - - - - - - - -
20 BON Nicolina
USK St. Michael
2012 80 - - - - - - - - 80 - - - - - - - - - - - -
20 DRAXL Tamara
SC Eitweg Koralpe
2012 80 80 NAS - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
20 FREISINGER Lara Sophie
Sportunion Ligist
2012 80 - - - - - - 80 - - - - - - - - - - - - - -
20 JANDA Samira
2012 80 - - - - - - - - - - - - 80 - - - - - - - -
20 MAIRHOFER Valentina
WSV Tschagguns
2012 80 - - - - - - - 80 - - - - - - - - - - - - -
20 NARNHOFER Christina
Union Birkfeld
2012 80 - - - - - - - - - - - 80 - - - - - - - - -
20 WALLNER Amelie
SC Fieberbrunn
2012 80 - - - - - - - - - - - - - - - - 80 - - - -
28 OGRIS Elisabeth
2012 60 - - - - - - - 60 - - - - - - - - - - - - -
28 PLETZENAUER Elisa
SC Fieberbrunn
2012 60 - - - - - - - - - - - - - - - - 60 - - - -
28 SCHNETZER Laura
2012 60 - - - - - - - 60 - - - - - - - - - - - - -
31 PETZLBERGER Anna-Lena
2012 50 - - - - - - - - 50 - - - - - - - - - - - -
31 PLETZENAUER Romy
SC Fieberbrunn
2012 50 - - - - - - - - - - - - - - - - 50 - - - -
33 STUDER Anastasia
WSV Bartholomäberg
2012 45 - - - - - - - 45 - - - - - - - - - - - - -
33 THURNER Anna
2012 45 - - - - - - - - - - - - - - - - 45 - - - -
34 Athleten
 
39 Athleten
5,6,7,8,9,10,11,12,13,1415,16,17,18,19,20,21,22,23,2416,17,18,19,20,21,22,23,24,2515,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25
Bambini U6 (männlich, 2012 - 2012)
Rg.Name/VereinJg.Punkte31.12
RSL
7.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
14.01
RSL
20.01
RSL
20.01
RSL
21.01
RSL
21.01
RSL
27.01
RSL
3.02
RSL
4.02
RSL
16.02
RSL
17.02
RSL
17.02
RSL
18.02
RSL
25.02
RSL
25.02
RSL
11.03
RSL
17.03
RSL
                      
1 DOHR Fabio
SC Eitweg Koralpe
2012 300 100 100 - - - - 100 - - - - - - - - - - - - - -
2 ORTNER-HERZOG Louis
SK VB Deutschlandsberg
2012 280 - - - - - - 80 - - - - - - - - 100 - - - - 100
3 STEINER Elias
ASKOE WSV STALL-WILDEGG
2012 200 - - - - - 100 - - - - 100 - - - - - - - - - -
4 ERNTL Baltasar
2012 140 - - - - - - 60 - - - - - - - - 80 - - - - -
5 BARGEHR Thomas
2012 100 - - - - - - - 100 - - - - - - - - - - - - -
5 GREUSSING Oskar
WSV Nenzing
2012 100 - - - - - - - - - - - - - - 100 - - - - - -
5 HASSLER Nathan
SV ASKOE Irschen
2012 100 - - - - - - - - - - - - - 100 - - - - - - -
5 KARNER Daniel
SC Friedberg-Pinggau
2012 100 - - - - - - - - - - - 100 - - - - - - - - -
5 KÖNIG Constantin
USK Tamsweg
2012 100 - - - - - - - - 100 - - - - - - - - - - - -
5 MÜLLNER Johannes
2012 100 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 100 -
5 ORTNER Thomas
UNION SPORTCLUB GOLDEGG
2012 100 - - - - - - - - - 100 - - - - - - - - - - -
5 PÖTZ Klemens
WSV St.Kathrein/Off.
2012 100 - - 100 - - - - - - - - - - - - - - - - - -
5 RATHGEB Max
SC Wald-Königsleiten
2012 100 - - - - 100 - - - - - - - - - - - - - - - -
5 RIEGER Elias
2012 100 - - - - - - - - - - - - 100 - - - - - - - -
5 SANDBICHLER Philipp
SK Hopfgarten
2012 100 - - - - - - - - - - - - - - - - 100 - - - -
5 SATTLEGGER Johann
2012 100 - - - 100 - - - - - - - - - - - - - - - - -
17 BRUGGER Finn
2012 80 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 80 -
17 DICTUS MAX
2012 80 80 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
17 DOFF-SOTTA Matteo
2012 80 - - - - - - - 80 - - - - - - - - - - - - -
17 DOPPELREITER Jakob
Union Fischbach
2012 80 - - - - - - - - - - - 80 - - - - - - - - -
17 GRANIG Clemens
SV Flattach
2012 80 - - - - - - - - - - 80 - - - - - - - - - -
17 GUGGENBERGER Valentin
WSV Nofels
2012 80 - - - - - - - - - - - - - - 80 - - - - - -
17 HOLZFEIND Moritz
2012 80 - - - 80 - - - - - - - - - - - - - - - - -
17 HÖLLWART Johann
WSV St. Johann
2012 80 - - - - - - - - - 80 - - - - - - - - - - -
17 LEITNER Elias
SV Berg SEKTION SKI
2012 80 - - - - - - - - - - - - - 80 - - - - - - -
17 WINKLER Felix
SC Waidring
2012 80 - - - - - - - - - - - - - - - - 80 - - - -
27 BAUMGARTNER Phillip
2012 60 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 60 -
27 CHALUPA Jakob
2012 60 - - - - - - - - - - - - - - - 60 - - - - -
27 GÜNTHER Felix
Skiclub St. Ulrich am Pillersee
2012 60 - - - - - - - - - - - - - - - - 60 - - - -
27 KRUTZLER Alexander
2012 60 - - - - - - - - - - - 60 - - - - - - - - -
27 MITTERBERGER Julian
WSV Dellach
2012 60 - - - - - - - - - - - - - 60 - - - - - - -
32 HAMMERL Peter
UST RB Wenigzell
2012 50 - - - - - - - - - - - 50 - - - - - - - - -
32 KOLLMAIER Simon
SC Fieberbrunn
2012 50 - - - - - - - - - - - - - - - - 50 - - - -
32 WINTER Jonas
2012 50 - - - - - - 50 - - - - - - - - - - - - - -
32 ZITZ Jakob
USC Altenmarkt/Zauch
2012 50 - - - - - - - - - NAS - - - - - - - NAS - 50 NAS
36 BAUMANN Kilian
2012 45 - - - - - - - - - - - - - - - - 45 - - - -
36 SCHMELZER-ZIRINGER Felix
SC Friedberg-Pinggau
2012 45 - - - - - - - - - - - 45 - - - - - - - - -
36 SCHNAITL Felix
2012 45 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 45 -
39 FELLNER Johannes
2012 40 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 40 -
39 Athleten
 
54 Athleten
5,6,7,8,9,10,11,12,13,1415,16,17,18,19,20,21,22,23,2416,17,18,19,20,21,22,23,24,2515,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25
Bambini U7 (weiblich, 2011 - 2011)
Rg.Name/VereinJg.Punkte31.12
RSL
7.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
14.01
RSL
20.01
RSL
20.01
RSL
21.01
RSL
21.01
RSL
27.01
RSL
3.02
RSL
4.02
RSL
16.02
RSL
17.02
RSL
17.02
RSL
18.02
RSL
25.02
RSL
25.02
RSL
11.03
RSL
17.03
RSL
                      
1 GASPAR Leonie
USK St. Michael
2011 720 80 100 - 60 - 50 - - 50 - 60 - 60 80 - - - 60 - 60 60
2 SCHLICK Elisabeth
USK St. Michael
2011 680 100 - - - - 100 - - 100 - 80 - 100 - - - - 100 - - 100
3 KOPLENIG Anna
SV Berg SEKTION SKI
2011 520 - - - 100 - 80 - - - - 100 - 80 - - - - 80 - - 80
4 SCHWAIGER Tabea
SC Graz
2011 345 - - 100 - - - 100 - - - - 100 - - - - - - - - 45
5 WEISS-LEITNER Laetitia
SV Berg SEKTION SKI
2011 290 - - - 80 - 60 - - - - 50 - - 100 - - - - - - -
6 BUCHACHER Lara Sophie
WSV St. Johann
2011 225 - - - - - - - - - 100 - - - - - - - 45 - 80 DIS
7 LEINFELLNER Anna
Sport Union Köflach
2011 174 - - - - - - 45 - - - - - - - - 100 - - - - 29
8 DOLLNIG Milena
SV Flattach
2011 172 - - - - - 45 - - - - 45 - 50 NAS - - - - - - 32
9 GALLER Luisa
USK Muhr
2011 170 - - - - - - - - 80 - - - - - - - - 40 - - 50
10 JOCHUM Amelie
WSV Tschagguns
2011 160 - - - - - - - 80 - - - - - - 80 - - - - - -
10 PESEC Alina
SC Eitweg Koralpe
2011 160 - 80 - - - - 80 - - - - - - - - - - - - - -
12 LANKMAIR Michaela
ASVOE SKIKLUB LESSACH
2011 146 - - - - - - - - 60 - - - - - - - - 50 - - 36
13 SCHIEFER Anna
USV Unternberg
2011 121 - - - - - - - - 45 - - - - - - - - 36 - - 40
14 STREIT Selin
SC Eitweg Koralpe
2011 110 50 60 - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
15 BITSCHNAU Anika
WSV Silbertal
2011 100 - - - - - - - 100 - - - - - - - - - - - - -
15 BLASSNIGG Franziska
SC Fieberbrunn
2011 100 - - - - - - - - - - - - - - - - 100 - - - -
15 HOFER Sina
WSC Bramberg
2011 100 - - - - 100 - - - - - - - - - - - - - - - -
15 JEHLE Anna
WSV Nenzing
2011 100 - - - - - - - - - - - - - - 100 - - - - - -
15 OBERSCHNEIDER Celine
SC ZELL AM SEE
2011 100 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 100 -
15 TWARDOCUS Marie
SC Eitweg Koralpe
2011 100 - 50 - - - - 50 - - - - - - - - - - - - - -
21 HUTTER Eva
SC St.Johann / T
2011 80 - - - - - - - - - - - - - - - - 80 - - - -
21 JÄKEL Katharina
Union Birkfeld
2011 80 - - - - - - - - - - - 80 - - - - - - - - -
21 SCHERNTHANER Jasmin
WSV Dorfgastein
2011 80 - - - - - - - - - 80 - - - - - - - - - - -
21 SCHWARZENBACHER Mona
USC Neukirchen/Gr.
2011 80 - - - - 80 - - - - - - - - - - - - - - - -
25 WIND Anna
USV Unternberg
2011 72 - - - - - - - - 40 - - - - - - - - 32 - - -
26 BERNSTEINER Valentina
Schiclub Friedberg-Pinggau
2011 60 - - - - - - - - - - - 60 - - - - - - - - -
26 MAYER Johanna
SC Eitweg Koralpe
2011 60 60 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
26 MORIANZ Melanie
SC Stattegg
2011 60 - - - - - - 60 - - - - - - - - - - - - - -
26 RASS Anna
K.S.C.
2011 60 - - - - - - - - - - - - - - - - 60 - - - -
26 REITER Lea
SV Berg SEKTION SKI
2011 60 - - - - - - - - - - - - - 60 - - - - - - -
26 RUNG Louisa
SC Beschling
2011 60 - - - - - - - - - - - - - - 60 - - - - - -
26 STUDER Aurelia
WSV Bartholomäberg
2011 60 - - - - - - - 60 - - - - - - - - - - - - -
33 BERTSCHLER Lena
WSV Nofels
2011 50 - - - - - - - - - - - - - - 50 - - - - - -
33 BRENNER Marlies
SC Fieberbrunn
2011 50 - - - - - - - - - - - - - - - - 50 - - - -
33 MANDL Sarah
SV Berg SEKTION SKI
2011 50 - - - - - - - - - - - - - 50 - - - - - - -
33 SANTNER Mona
2011 50 - - - 50 - - - - - - - - - - - - - - - - -
37 HOLZFEIND Jana
2011 45 - - - 45 - - - - - - - - - - - - - - - - -
37 JUNGHANS Annika
SV Tisis
2011 45 - - - - - - - - - - - - - - 45 - - - - - -
37 KIRCHNER Lena Marie
SC St.Ulrich/P
2011 45 - - - - - - - - - - - - - - - - 45 - - - -
37 SUMPER Lara
SV Doellach
2011 45 - - - - - - - - - - - - 45 - - - - - - - -
37 WUGGENIG Elisa
SV ASKOE Irschen
2011 45 - - - - - - - - - - - - - 45 - - - - - - -
42 GABRIEL Johanna
SV Berg SEKTION SKI
2011 40 - - - - - - - - - - - - - 40 - - - - - - -
42 GLANTSCHNIG Emma
SV Doellach
2011 40 - - - - - - - - - - - - 40 - - - - - - - -
42 GRAY Ivy
SV Tisis
2011 40 - - - - - - - - - - - - - - 40 - - - - - -
42 KERSCHBAUMER Laura
ASKOE WSV STALL-WILDEGG
2011 40 - - - - - - - - - - 40 - - - - - - - - - -
42 STEINER Marie
ASKOE WSV STALL-WILDEGG
2011 40 - - - - - 40 - - - - NAS - - - - - - - - - -
42 WÜRTL Sarah
SC St.Ulrich/P
2011 40 - - - - - - - - - - - - - - - - 40 - - - -
42 ZOLLER Laura
2011 40 - - - 40 - - - - - - - - - - - - - - - - -
49 DENGG Alexandra
UNION-SPORTCLUB MAUTERNDORF
2011 36 - - - - - - - - 36 - - - - - - - - - - - -
49 HANSER-KOHLMAIER Julia
2011 36 - - - - - - - - - - - - 36 - - - - - - - -
49 JANK Lara
2011 36 - - - 36 - - - - - - - - - - - - - - - - -
52 LAMPRET Drew
2011 32 - - - 32 - - - - - - - - - - - - - - - - -
52 SCHWAIGHOFER Laura
2011 32 - - - - - - - - 32 - - - - - - - - - - - -
54 BAMBERGER Anna
2011 29 - - - - - - - - 29 - - - - - - - - NAS - - -
54 Athleten
 
66 Athleten
5,6,7,8,9,10,11,12,13,1415,16,17,18,19,20,21,22,23,2416,17,18,19,20,21,22,23,24,2515,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25
Bambini U7 (männlich, 2011 - 2011)
Rg.Name/VereinJg.Punkte31.12
RSL
7.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
14.01
RSL
20.01
RSL
20.01
RSL
21.01
RSL
21.01
RSL
27.01
RSL
3.02
RSL
4.02
RSL
16.02
RSL
17.02
RSL
17.02
RSL
18.02
RSL
25.02
RSL
25.02
RSL
11.03
RSL
17.03
RSL
                      
1 RITSCHER Paul
SV Berg SEKTION SKI
2011 380 - - - 100 - 100 - - - - 100 - - 80 - - - - - - NAS
2 BUGELNIG Noah
SV Flattach
2011 335 - - - - - 80 - - - - 50 - 100 60 - - - - - - 45
3 PLANNER Leo
Sport Union Köflach
2011 260 - - - - - - 80 - - - - - - - - 100 - NAS - - 80
4 EGARTER Levi
SV Berg SEKTION SKI
2011 216 - - - - - - - - - - 80 - - 100 - - - - - - 36
5 ROJACHER Alexander
SV Flattach
2011 213 - - - - - 60 - - - - 36 - 40 45 - - - - - - 32
6 DÜNHOFEN Philipp
SV Berg SEKTION SKI
2011 210 - - - NAS - NAS - - - - 60 - - 50 - - - - - - 100
7 SCHAUER Clemens
DSG Steiermark
2011 209 - - 80 - - - 100 - - - - NAS - - - - - - - - 29
8 FANNINGER Luis
2011 200 - - - - - - - - 100 - - - - - - - - 100 - - -
8 FEIMUTH Felix
SC Eitweg Koralpe
2011 200 100 100 - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
8 HOCHWIMMER Fabian
USK Muhr
2011 200 - - - - - - - - 80 - - - - - - - - 60 - - 60
11 EBERHARD Paolo
SC R St.Sefan/Stainz
2011 180 - - - - - - NAS - - - - 100 - - - 80 - - - - DIS
12 PENKER Christian
SC Eitweg Koralpe
2011 160 80 80 - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
13 KETTELE Alexander
St. Margarethen
2011 150 - - - - - - - - 60 - - - - - - - - 50 - - 40
14 PUDGAR Konstantin
SC Eitweg Koralpe
2011 140 45 50 - - - - 45 - - - - - - - - - - - - - -
15 KRUSCH Jakob
SC Eitweg Koralpe
2011 110 50 60 - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
16 BRANDTNER Benjamin
WSV Kirchdorf
2011 100 - - - - - - - - - - - - - - - - 100 - - - -
16 DOBLER Felix
WSV Nenzing
2011 100 - - - - - - - - - - - - - - 100 - - - - - -
16 LAINER Simon
2011 100 - - - - - - - - - 100 - - - - - - - - - - -
16 MÜLLNER Lukas
2011 100 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 100 -
16 NOCKER Philipp
USV Stuhlfelden
2011 100 - - - - 100 - - - - NAS - - - - - - - - - - -
16 VALLASTER Johannes
WSV Tschagguns
2011 100 - - - - - - - 100 - - - - - - - - - - - - -
16 WAGNER Pius
WSV St.Kathrein/Off.
2011 100 - - 100 - - - - - - - - - - - - - - - - - -
23 DUTZLER Raphael
SK Saalfelden
2011 80 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 80 -
23 ETTENBERGER David
2011 80 - - - - - - - 80 - - - - - - - - - - - - -
23 HOFER Matheo
2011 80 - - - - 80 - - - - - - - - - - - - - - - -
23 HOFFMANN Noel
WSV ST.Jakob/H
2011 80 - - - - - - - - - - - - - - - - 80 - - - -
23 HOFSTÄTTER Tobias
UST RB Wenigzell
2011 80 - - - - - - - - - - - 80 - - - - - - - - -
23 PRITZ Martin
2011 80 - - - - - - - - DIS - - - - - - - - 80 - - -
23 RIEGER Jonathan
2011 80 - - - - - - - - - - - - 80 - - - - - - - -
23 STATTMANN Ludwig
2011 80 - - - 80 - - - - - - - - - - - - - - - - -
23 ZELZER Florian
SV Tisis
2011 80 - - - - - - - - - - - - - - 80 - - - - - -
32 CARLI Matteo
2011 60 - - - - - - - - - - - - 60 - - - - - - - -
32 EGGER Noah
WSV Nenzing
2011 60 - - - - - - - - - - - - - - 60 - - - - - -
32 HAMMERL Max Johann
UST RB Wenigzell
2011 60 - - - - - - - - - - - 60 - - - - - - - - -
32 HAUSBERGER Christoph
SC St. Michael
2011 60 60 NAS - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
32 HOLICEK Samuel
2011 60 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 60 -
32 KOPPI Rafael
2011 60 - - - - - - 60 - - - - - - - - - - - - - -
32 LANDSFELDT Noel
2011 60 - - - 60 - - - - - - - - - - - - - - - - -
32 MOSER Marco
SC Wald-Königsleiten
2011 60 - - - - 60 - - - - - - - - - - - - - - - -
32 STEINACHER Simon
SC Fieberbrunn
2011 60 - - - - - - - - - - - - - - - - 60 - - - -
32 THOMA Lukas
WSV Bartholomäberg
2011 60 - - - - - - - 60 - - - - - - - - - - - - -
32 VABIC Maxi
SV Breitenau
2011 60 - - 60 - - - - - - - - - - - - - - - - - -
43 BUCHMANN Romeo
Union Birkfeld
2011 50 - - - - - - - - - - - 50 - - - - - - - - -
43 FANNINGER Luis
ASVOE SKIKLUB LESSACH
2011 50 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 50
43 FLEISSNER Max
2011 50 - - - - - - - - - - - - 50 - - - - - - - -
43 HALLER Jannik
2011 50 - - - - - - - - 50 - - - - - - - - - - - -
43 HEINRICH Erik
SV Tisis
2011 50 - - - - - - - - - - - - - - 50 - - - - - -
43 MACHER Lucas
2011 50 - - - - - - 50 - - - - - - - - - - - - - -
43 NEYER Pius
2011 50 - - - - - - - 50 - - - - - - - - - - - - -
43 SCHARSCHÖN Max
2011 50 - - - 50 - - - - - - - - - - - - - - - - -
51 EDER Michael
USC Mariapfarr-Weißpriach
2011 45 - - - - - - - - 45 - - - - - - - - - - - -
51 FLEISSNER Lorenz
2011 45 - - - - - - - - - - - - 45 - - - - - - - -
51 NETZER Amadeus
2011 45 - - - - - - - 45 - - - - - - - - - - - - -
51 NEUNER Theo
SV Tisis
2011 45 - - - - - - - - - - - - - - 45 - - - - - -
51 OBERRESSL Mario
2011 45 - - - 45 - - - - - - - - - - - - - - - - -
51 UNTERLASS Matteo
SV Flattach
2011 45 - - - - - - - - - - 45 - - NAS - - - - - - -
57 FINGERLOS Ferdinand
UNION-SPORTCLUB MAUTERNDORF
2011 40 - - - - - - - - 40 - - - - - - - - - - - -
57 FUCHS Julian
SC Eitweg Koralpe
2011 40 40 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
57 HEINGÄRTNER Pio
WSV Nenzing
2011 40 - - - - - - - - - - - - - - 40 - - - - - -
57 KOPPI Lorenz
2011 40 - - - - - - 40 - - - - - - - - - - - - - -
57 LASSNIG Paul
ASKOE WSV STALL-WILDEGG
2011 40 - - - - - - - - - - 40 - - - - - - - - - -
57 WALDNER Jakob
2011 40 - - - 40 - - - - - - - - - - - - - - - - -
57 WASTIAN Marc
2011 40 - - - 40 - - - - - - - - - - - - - - - - -
64 SCHICKER Linus
WSV Nofels
2011 36 - - - - - - - - - - - - - - 36 - - - - - -
64 STAUBMANN Matthias
2011 36 - - - - - - 36 - - - - - - - - - - - - - -
66 WASTIAN Gerd
2011 32 - - - 32 - - - - - - - - - - - - - - - - -
66 Athleten
 
66 Athleten
5,6,7,8,9,10,11,12,13,1415,16,17,18,19,20,21,22,23,2416,17,18,19,20,21,22,23,24,2515,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25
Kinder U8 (weiblich, 2010 - 2010)
Rg.Name/VereinJg.Punkte31.12
RSL
7.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
14.01
RSL
20.01
RSL
20.01
RSL
21.01
RSL
21.01
RSL
27.01
RSL
3.02
RSL
4.02
RSL
16.02
RSL
17.02
RSL
17.02
RSL
18.02
RSL
25.02
RSL
25.02
RSL
11.03
RSL
17.03
RSL
                      
1 SUNTINGER Maya
ASKOE WSV STALL-WILDEGG
2010 440 - - - - - 100 - - - - 100 - 100 100 - - - - - - 40
2 EGGER Gloria
ASKOE WSV STALL-WILDEGG
2010 320 - - - - - 60 - - - - 80 - 60 60 - - - - - - 60
3 PEINHARDT Ylvie
WSV Dellach
2010 300 - - - - - 80 - - - - 60 - - 80 - - - - - - 80
4 THURNER Anika
WA Ski Race Club Flachau
2010 240 - - - - 40 - - - - 100 - - - - - - DIS - - - 100
5 BAUER Magdalena
USC Mariapfarr-Weißpriach
2010 225 - - - - - - - - 80 - - - - - - - - 100 - - 45
6 ORTNER Vanessa
SV Erpfendorf
2010 214 - - - - 80 - - - - - - - - - - - 60 - - 45 29
7 ZORZI Sarah
Skiteam Bodyform
2010 210 - - - - - - - - 50 - - - - - - - - 50 - 60 50
8 BUCHSBAUM Lea-Sophie
SC Reichenfels
2010 200 - - - - - - 100 - - - - - - - - 100 - - - - -
8 THEUERMANN Annika
SC Eitweg Koralpe
2010 200 100 100 - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
10 ORTNER Yara
SC Salzstiegl
2010 192 - - - - - - 80 - - - - - - - - 80 - - - - 32
11 JAMNIG Valentina
ASKOE WSV STALL-WILDEGG
2010 190 - - - - - 50 - - - - 50 - - 50 - - - 40 - - -
12 PURKRABEK Emily
USK St. Michael
2010 180 - - - - - - - - 100 - - - - - - - - 80 - - DIS
12 STEINER Elisabeth
SC Bischofshofen
2010 180 - - - - - - - - - - - - 100 - - - - - - 80 NAS
14 EGGER Carolin
WSV St. Johann
2010 166 - - - - - - - - - 80 - - - - - - - - - 50 36
15 TRUSKALLER Marie
SC Mallnitz
2010 135 - - - - - 45 - - - - 45 - - 45 - - - - - - -
16 LÜFTENEGGER Anna
USC Mauterndorf
2010 120 - - - - - - - - 60 - - - - - - - - 60 - - DIS
16 PUCHER Maya
SV Flattach
2010 120 - - - - - 40 - - - - 40 - - 40 - - - - - - -
18 RESCH Marie
SC Eitweg Koralpe
2010 110 50 60 - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
19 BAUMGARTNER Lena
SC UTTENDORF
2010 100 - - - - 100 - - - - - - - - - - - - - - - -
19 DORNHOFER Magdalena
2010 100 - - 100 - - - - - - - - - - - - - - - - - -
19 GLETTHOFER Anja
Union Birkfeld
2010 100 - - - - - - - - - - - 100 - - - - - - - - -
19 GOPP Rosa
SV Tisis
2010 100 - - - - - - - - - - - - - - 100 - - - - - -
19 HOFER Emma
K.S.C.
2010 100 - - - - - - - - - - - - - - - - 100 - - - -
19 LAPPE Marlene
SK Saalfelden
2010 100 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 100 -
19 SCHNETZER Marie
WSV Schruns
2010 100 - - - - - - - 100 - - - - - - - - - - - - -
19 WEISS Fabiene
2010 100 - - - 100 - - - - - - - - - - - - - - - - -
27 GRÖSSL Valentina
2010 95 45 - - - - - 50 - - - - - - - - - - - - - -
28 ZEHNER Maria
USC Mauterndorf
2010 85 - - - - - - - - 40 - - - - - - - - 45 - - -
29 DRAXL Ramona
SC Eitweg Koralpe
2010 80 80 NAS - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
29 HABSBURG Maximilia
SC Eitweg Koralpe
2010 80 NAS 80 - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
29 KARNER Kerstin
SC Friedberg-Pinggau
2010 80 - - - - - - - - - - - 80 - - - - - - - - -
29 PIEBER Anja
2010 80 - - 80 - - - - - - - - - - - - - - - - - -
29 PLETZER Stefanie
K.S.C.
2010 80 - - - - - - - - - - - - - - - - 80 - - - -
29 SANDER Leni
WSV Schruns
2010 80 - - - - - - - 80 - - - - - - - - - - - - -
29 SCHARSCHÖN Frieda
2010 80 - - - 80 - - - - - - - - - - - - - - - - -
29 TSCHANN Johanna
WSV Nenzing
2010 80 - - - - - - - - - - - - - - 80 - - - - - -
37 HÖBER Joline
WSV Nenzing
2010 60 - - - - - - - - - - - - - - 60 - - - - - -
37 LENHARDT Valentina
SC Eitweg Koralpe
2010 60 60 NAS - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
37 RIEDER Valentina
WSV Dorfgastein
2010 60 - - - - - - - - - 60 - - - - - - - - - - -
37 SCHÜTTELKOPF Jasmin
2010 60 - - - 60 - - - - - - - - - - - - - - - - -
37 TSCHANZ Aileen
WSV Silbertal
2010 60 - - - - - - - 60 - - - - - - - - - - - - -
37 WENZEL Antonia
2010 60 - - - - - - 60 - - - - - - - - - - - - - -
37 ZELLER Jessica
SC Wald-Königsleiten
2010 60 - - - - 60 - - - - - - - - - - - - - - - -
44 AMMANN Laura
SC Beschling
2010 50 - - - - - - - - - - - - - - 50 - - - - - -
44 BRUNNER Sophia
SC Wald-Königsleiten
2010 50 - - - - 50 - - - - - - - - - - - - - - - -
44 KRÖSS Nicole
WSV ST.Jakob/H
2010 50 - - - - - - - - - - - - - - - - 50 - - - -
44 MUTHER Valerie
2010 50 - - - - - - - 50 - - - - - - - - - - - - -
44 SCHWAGER Nora
2010 50 - - - 50 - - - - - - - - - - - - - - - - -
44 STEINER Magdalena
2010 50 - - - - - - - - - - - - 50 - - - - - - - -
44 VIEHHAUSER Sara Christina
USV Großarl
2010 50 - - - - - - - - - 50 - - - - - - - - - - -
51 BLIEM Nicola
WSV Dorfgastein
2010 45 - - - - - - - - - 45 - - - - - - - - - - -
51 EDER Katharina
SC St.Ulrich/P
2010 45 - - - - - - - - - - - - - - - - 45 - - - -
51 LERCH-GRABER Johanna
SC Wald-Königsleiten
2010 45 - - - - 45 - - - - - - - - - - - - - - - -
51 LÄSSER Pia
2010 45 - - - - - - - - - - - - - - 45 - - - - - -
51 PLANER Elenora
2010 45 - - - - - - 45 - - - - - - - - - - - - - -
51 RAUSCH Katharina
USC Mauterndorf
2010 45 - - - - - - - - 45 - - - - - - - - - - - -
57 GRASSLER Emma
2010 40 40 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
57 HUBER Anna
SC ATUS Frauental
2010 40 - - - - - - 40 - - - - - - - - - - - - - -
57 KOIDL Barbara
SC Fieberbrunn
2010 40 - - - - - - - - - - - - - - - - 40 - - - -
57 TAXER Anna
2010 40 - - - - - - - - - 40 - - - - - - - - - - -
57 ZITZ Magdalena
USC Altenmarkt/Zauch
2010 40 - - - - - - - - - NAS - - - - - - - NAS - 40 NAS
62 GEHRER Amelie
2010 36 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 36 -
62 SOBOCAN Vita
SC Fieberbrunn
2010 36 - - - - - - - - - - - - - - - - 36 - - - -
62 ZRAUNIG Amelie
2010 36 - - - - - - - - - - 36 - - - - - - - - - -
65 SEHBANI Naima
WSV ST.Jakob/H
2010 32 - - - - - - - - - - - - - - - - 32 - - - -
66 TRUSKALLER Marie
SC Mallnitz
2010 26 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 26
66 Athleten
 
76 Athleten
5,6,7,8,9,10,11,12,13,1415,16,17,18,19,20,21,22,23,2416,17,18,19,20,21,22,23,24,2515,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25
Kinder U8 (männlich, 2010 - 2010)
Rg.Name/VereinJg.Punkte31.12
RSL
7.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
14.01
RSL
20.01
RSL
20.01
RSL
21.01
RSL
21.01
RSL
27.01
RSL
3.02
RSL
4.02
RSL
16.02
RSL
17.02
RSL
17.02
RSL
18.02
RSL
25.02
RSL
25.02
RSL
11.03
RSL
17.03
RSL
                      
1 MOSER Peter
ASKOE Klippitztörl
2010 300 100 DIS - - - - - - - - - - - - - 100 - - - - 100
2 DOHR Julian
SC Eitweg Koralpe
2010 280 80 100 - - - - 100 - - - - - - - - - - - - - -
2 GRUBER Jonas
WSV Trattenbach
2010 280 - - - - - - - - 100 - - - - - - - - 100 - - 80
2 GRUSSOVAR Finn
SU Pettenbach
2010 280 - - - - - - - - NAS 100 - - - - - - 100 80 - - DIS
2 MAIER Bastian
SC Mallnitz
2010 280 - - - - - 100 - - - - 100 - - 80 - - - - - - DIS
6 JUNGHUBER Christian
WSV St. Johann
2010 240 - - - - 80 - - - - 80 - - - - - - - - - 80 -
7 BON Matteo
USK St. Michael
2010 205 - - - - - - - - 45 - - - - - - - - 50 - 60 50
8 BUGELNIG Niko
SV Flattach
2010 190 - - - - - 80 - - - - 50 - - 60 - - - - - - -
8 HOTTER Lukas
SV Flattach
2010 190 - - - - - 60 - - - - 80 - - 50 - - - - - - -
10 POBERNEL Richard
SK VB Deutschlandsberg
2010 180 60 DIS - - - - 60 - - - - - - - - - - - - - 60
11 PUDGAR Maximilian
SC Eitweg Koralpe
2010 170 40 80 - - - - 50 - - - - - - - - - - - - - -
12 BUGELNIG Luka
SV Flattach
2010 155 - - - - - 50 - - - - 60 - - 45 - - - - - - -
13 SPREITZER Felix
2010 150 - - - - - - - - 60 - - - - - - - - 45 - - 45
14 LÖCKER Simon
USK St. Michael
2010 140 - - - - - - - - 80 - - - - - - - - 60 - - -
15 STURMER Nico
SC Reichenfels
2010 120 - - - - - - 40 - - - - - - - - 80 - - - - -
16 BACHER Samuel
SK Maria Alm
2010 100 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 100 -
16 FERCHER Noel
2010 100 - - - - - - - - - - - - 100 - - - - - - - -
16 GAULHOFER Matthäus
2010 100 - - - - - - - - - - - 100 - - - - - - - - -
16 HERZOG Ruiz
WSV Gerlos
2010 100 - - - - 100 - - - - - - - - - - - - - - - -
16 JUEN David
WSV St. Gallenkirch
2010 100 - - - - - - - 100 - - - - - - - - - - - - -
16 MAYER Alexander
SC Beschling
2010 100 - - - - - - - - - - - - - - 100 - - - - - -
16 PFEIFER Luca
SV Berg SEKTION SKI
2010 100 - - - - - NAS - - - - NAS - - 100 - - - - - - -
16 STRÖMPFL Simon
2010 100 - - - 100 - - - - - - - - - - - - - - - - -
24 HABSBURG Felix
SC Eitweg Koralpe
2010 96 36 60 - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
25 PUCHER Danny
SV Flattach
2010 85 - - - - - 45 - - - - NAS - - 40 - - - - - - -
26 KRUSCH Jonas
SC Eitweg Koralpe
2010 82 32 50 - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
27 HUBER Maximilian
SC St.Johann / T
2010 80 - - - - - - - - - - - - - - - - 80 - - - -
27 JOST Matteo Xaver
2010 80 - - - 80 - - - - - - - - - - - - - - - - -
27 LEITNER Nico
SC Reichenfels
2010 80 - - - - - - 80 - - - - - - - - NAS - - - - -
27 LINDER Felix
SV Tisis
2010 80 - - - - - - - - - - - - - - 80 - - - - - -
27 SCHWARZ Fynn
WSV Schruns
2010 80 - - - - - - - 80 - - - - - - - - - - - - -
32 NÖCKL Alejandro
2010 77 - - - - - - - 45 - - - - - - 32 - - - - - -
33 ENGEL Christoph
ASVÖ SK Lessach
2010 76 - - - - - - - - 40 - - - - - - - - 36 - - -
34 FÜRST Jakob
2010 60 - - - 60 - - - - - - - - - - - - - - - - -
34 GASSNER Fabian
USC Niedernsill
2010 60 - - - - 60 - - - - NAS - - - - - - - - - - -
34 KONZETT Marius
WSV Schruns
2010 60 - - - - - - - 60 - - - - - - - - - - - - -
34 LOHFEYER Alessandro
SC St.Johann / T
2010 60 - - - - - - - - - - - - - - - - 60 - - - -
34 NEURAUTER Laurin
WSV Nofels
2010 60 - - - - - - - - - - - - - - 60 - - - - - -
34 ROHRMOSER Matthias
2010 60 - - - - - - - - - 60 - - - - - - - - - - -
40 BARGEHR Michael
2010 50 - - - - - - - 50 - - - - - - - - - - - - -
40 DAVIES Fernando
SV Tisis
2010 50 - - - - - - - - - - - - - - 50 - - - - - -
40 DICTUS LOUIS
2010 50 50 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
40 FLASCHBERGER Leon
2010 50 - - - 50 - - - - - - - - - - - - - - - - -
40 FRIEDL Marius
K.S.C.
2010 50 - - - - - - - - - - - - - - - - 50 - - - -
40 LEITNER Christoph
WSV Dorfgastein
2010 50 - - - - - - - - - 50 - - - - - - - - - - -
40 PROKOP Sebastian
2010 50 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 50 -
40 SCHARLER Lorenz
USC Neukirchen/Gr.
2010 50 - - - - 50 - - - - - - - - - - - - - - - -
40 WIELAND Felix
USC Mauterndorf
2010 50 - - - - - - - - 50 - - - - - - - - NAS - - -
49 BUDJA Angus
SC Eitweg Koralpe
2010 45 45 NIZ - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
49 FEIER Liam-Noél
Sport Union Köflach
2010 45 - - - - - - 45 - - - - - - - - - - - - - -
49 HOCHWIMMER Gregor
WSC Bramberg
2010 45 - - - - 45 - - - - - - - - - - - - - - - -
49 ISTENIG Samuel
SV Flattach
2010 45 - - - - - - - - - - 45 - - - - - - - - - -
49 LAMPERT Matti
SV Tisis
2010 45 - - - - - - - - - - - - - - 45 - - - - - -
49 OBERWALDER Fabian
SC Fieberbrunn
2010 45 - - - - - - - - - - - - - - - - 45 - - - -
49 STURM Jonas
2010 45 - - - 45 - - - - - - - - - - - - - - - - -
56 HINGSAMER Nikolas
SV Tisis
2010 40 - - - - - - - - - - - - - - 40 - - - - - -
56 LORETZ Johannes
2010 40 - - - - - - - 40 - - - - - - - - - - - - -
56 SCHLEMMER Simon
WSV ST.Jakob/H
2010 40 - - - - - - - - - - - - - - - - 40 - - - -
56 VAN DER MERWE Andreas
SC Wald-Königsleiten
2010 40 - - - - 40 - - - - - - - - - - - - - - - -
56 WOLLIGER Luca
SC Mallnitz
2010 40 - - - - - - - - - - 40 - - NAS - - - - - - -
56 WÖGERER Felix
2010 40 - - - - - - - - DIS - - - - - - - - 40 - - -
62 ADELSBERGER Leo
WSV ST.Jakob/H
2010 36 - - - - - - - - - - - - - - - - 36 - - - -
62 AMPFERTHALER Leon Noah
SV Flattach
2010 36 - - - - - - - - - - 36 - - - - - - - - - -
62 BACHER Emil
WSC Bramberg
2010 36 - - - - 36 - - - - - - - - - - - - - - - -
62 GABRIEL Simon
SV Berg SEKTION SKI
2010 36 - - - - - - - - - - - - - 36 - - - - - - -
62 HAHN Philip
SV Tisis
2010 36 - - - - - - - - - - - - - - 36 - - - - - -
62 KOPPI Andreas
2010 36 - - - - - - 36 - - - - - - - - - - - - - -
62 RUDIGIER Mica
WSV Tschagguns
2010 36 - - - - - - - 36 - - - - - - - - - - - - -
69 HOFER Felix
K.S.C.
2010 32 - - - - - - - - - - - - - - - - 32 - - - -
69 RIEDER Adriano
WSV Silbertal
2010 32 - - - - - - - 32 - - - - - - - - - - - - -
69 TROJER Jonas
USC Neukirchen/Gr.
2010 32 - - - - 32 - - - - - - - - - - - - - - - -
69 WUGGENIG Quentin
SV ASKOE Irschen
2010 32 - - - - - - - - - - - - - 32 - - - - - - -
73 AEBI Elias
SV Tisis
2010 29 - - - - - - - - - - - - - - 29 - - - - - -
73 BERNERT Paul
SC UTTENDORF
2010 29 - - - - 29 - - - - - - - - - - - - - - - -
73 ZEHENTNER Franz
SC St.Ulrich/P
2010 29 - - - - - - - - - - - - - - - - 29 - - - -
76 SCHWAIGER Matthias
SC Fieberbrunn
2010 26 - - - - - - - - - - - - - - - - 26 - - - -
76 Athleten
 
61 Athleten
5,6,7,8,9,10,11,12,13,1415,16,17,18,19,20,21,22,23,2416,17,18,19,20,21,22,23,24,2515,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25
Kinder U9 (weiblich, 2009 - 2009)
Rg.Name/VereinJg.Punkte31.12
RSL
7.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
14.01
RSL
20.01
RSL
20.01
RSL
21.01
RSL
21.01
RSL
27.01
RSL
3.02
RSL
4.02
RSL
16.02
RSL
17.02
RSL
17.02
RSL
18.02
RSL
25.02
RSL
25.02
RSL
11.03
RSL
17.03
RSL
                      
1 ROJACHER Stefanie
SV Flattach
2009 480 - - - - - 100 - - - - 100 - 100 100 - - - - - - 80
2 ZAKARDISSNEHF Lena
SC Eitweg Koralpe
2009 260 60 100 - - - - 100 - - - - - - - - - - - - - -
3 KRIMMER Chanel
SC Brand
2009 245 - - - - - - - 45 - - - - - - 100 - - - - - 100
4 HOLZER Sophia
USC Mariapfarr-Weißpriach
2009 240 - - - - - - - - 80 - - - - - - - - 100 - - 60
5 STEINER Valentina
SC Mallnitz
2009 220 - - - - - 60 - - - - 80 - - 80 - - - - - - -
6 ERRE Sofia
DSG Steiermark
2009 210 - - 80 - - - 50 - - - - 80 - - - - - - - - -
7 ROHRMOSER Ella
SK Annaberg
2009 205 - - - - - - - - - 100 - - - - - - - - - 60 45
8 GUGG Johanna
SC Salzburg
2009 200 - - NAS - 100 - - - 100 - - - - - - - - - - - DIS
8 HAAS Chiara
UST RB Wenigzell
2009 200 - - 100 - - - - - - - - 100 - - - - - - - - -
8 LERNER Sophie
SC Mallnitz
2009 200 - - - - - 80 - - - - 60 - - 60 - - - - - - DIS
11 PIFFL PERCEVIC Florentina
USC Mauterndorf
2009 190 - - - - - - - - 60 - - - - - - - - 80 - - 50
12 PUCHER Annika
SC Eitweg Koralpe
2009 180 100 80 - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
13 GSTÖTTNER Nicola Anna
SC Waidring
2009 145 - - - - - - - - - - - - - - - - 100 - - 45 -
14 PERCHTALER Nikola
SC Eitweg Koralpe
2009 140 80 60 - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
15 EMBACHER Hannah
SK Saalfelden
2009 100 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 100 -
15 HEREGGER Ylvie
askö irschen
2009 100 - - - 100 - - - - - - - - - - - - - - - - -
15 HOLZNER Priska
WSV Tschagguns
2009 100 - - - - - - - 100 - - - - - - - - - - - - -
18 HOFER Ronja
WSC Bramberg
2009 80 - - - - 80 - - - - - - - - - - - - - - - -
18 HUBMANN Lea
2009 80 - - - 80 - - - - - - - - - - - - - - - - -
18 MAYER Clara
SC Beschling
2009 80 - - - - - - - - - - - - - - 80 - - - - - -
18 MÜLLNER Helena
SK Saalfelden
2009 80 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 80 -
18 RAINER Isabella
SC Hochfilzen
2009 80 - - - - - - - - - - - - - - - - 80 - - - -
18 REINBACHER Charlotte
SK VB Deutschlandsberg
2009 80 - - - - - - 80 - - - - - - - - - - - - - -
18 SCHERNTHANER Sophia
WSV Dorfgastein
2009 80 - - - - - - - - - 80 - - - - - - - - - - -
18 SCHMUTZER Leonie
SV Doellach
2009 80 - - - - - - - - - - - - 80 - - - - - - - -
18 VALLASTER Bianca
WSV Tschagguns
2009 80 - - - - - - - 80 - - - - - - - - - - - - -
27 BRENNER Sissi
SC Fieberbrunn
2009 60 - - - - - - - - - - - - - - - - 60 - - - -
27 DORNHOFER Mia
2009 60 - - 60 - - - - - - - - - - - - - - - - - -
27 HOFER Lia
SC Wald-Königsleiten
2009 60 - - - - 60 - - - - - - - - - - - - - - - -
27 HUBER Marie
SC ATUS Frauental
2009 60 - - - - - - 60 - - - - - - - - - - - - - -
27 HÄMMERLE Antonia
WSV Nofels
2009 60 - - - - - - - - - - - - - - 60 - - - - - -
27 LEITNER Marie
SC Gymnasium Hartberg
2009 60 - - - - - - - - - - - 60 - - - - - - - - -
27 MARENT Luisa
WSV Bartholomäberg
2009 60 - - - - - - - 60 - - - - - - - - - - - - -
27 REICH Julia
WSV St. Johann
2009 60 - - - - - - - - - 60 - - - - - - - - - - -
27 RIEGER Paula
SV Doellach
2009 60 - - - - - - - - - - - - 60 - - - - - - - -
27 SATTLEGGER Anna
2009 60 - - - 60 - - - - - - - - - - - - - - - - -
27 WALLINGER Helena
USC Mariapfarr- Weißpriach
2009 60 - - - - - - - - DIS - - - - - - - - 60 - - -
38 DENGG Valentina
UNION-SPORTCLUB MAUTERNDORF
2009 50 - - - - - - - - 50 - - - - - - - - - - - -
38 EBNER Linda
SV Flattach
2009 50 - - - - - - - - - - 50 - - - - - - - - - -
38 GREUSSING Lilli Olivia
WSV Nenzing
2009 50 - - - - - - - - - - - - - - 50 - - - - - -
38 HERZOG Flora
SK Maria Alm
2009 50 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 50 -
38 JAKOBER Janine
2009 50 - - - - - - - - - - - - 50 - - - - - - - -
38 NETZER Amelie
WSV Tschagguns
2009 50 - - - - - - - 50 - - - - - - - - - - - - -
38 WALLNER Josefa
SC Fieberbrunn
2009 50 - - - - - - - - - - - - - - - - 50 - - - -
45 JANDA Janina
2009 45 - - - - - - - - - - - - 45 - - - - - - - -
45 PLETZENAUER Anna
SC Fieberbrunn
2009 45 - - - - - - - - - - - - - - - - 45 - - - -
45 WACHTER Alice
SC Beschling
2009 45 - - - - - - - - - - - - - - 45 - - - - - -
48 BERTSCHLER Annika
WSV Nofels
2009 40 - - - - - - - - - - - - - - 40 - - - - - -
48 HASELBECK Hannah
SK Maria Alm
2009 40 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 40 -
48 MÄHR Pia
WSV St. Gallenkirch
2009 40 - - - - - - - 40 - - - - - - - - - - - - -
48 STÖCKL Hannah
SC St.Johann / T
2009 40 - - - - - - - - - - - - - - - - 40 - - - -
52 HAMMERER Alica
WSV Nofels
2009 36 - - - - - - - - - - - - - - 36 - - - - - -
52 MÜLLER Magdalena
WSV Silbertal
2009 36 - - - - - - - 36 - - - - - - - - - - - - -
52 TRIXL Stefanie
SC Hochfilzen
2009 36 - - - - - - - - - - - - - - - - 36 - - - -
55 EDER Johanna
SC St.Ulrich/P
2009 32 - - - - - - - - - - - - - - - - 32 - - - -
55 RAINER Leonie
SC Beschling
2009 32 - - - - - - - - - - - - - - 32 - - - - - -
55 ZUDRELL Amelie
WSV Silbertal
2009 32 - - - - - - - 32 - - - - - - - - - - - - -
58 DOBLER Lea
SV Tisis
2009 29 - - - - - - - - - - - - - - 29 - - - - - -
58 PFISTER Athena
2009 29 - - - - - - - 29 - - - - - - - - - - - - -
60 BITSCHNAU Laura
WSV Silbertal
2009 26 - - - - - - - 26 - - - - - - - - - - - - -
61 DONA Lea
2009 24 - - - - - - - 24 - - - - - - - - - - - - -
61 Athleten
 
78 Athleten
5,6,7,8,9,10,11,12,13,1415,16,17,18,19,20,21,22,23,2416,17,18,19,20,21,22,23,24,2515,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25
Kinder U9 (männlich, 2009 - 2009)
Rg.Name/VereinJg.Punkte31.12
RSL
7.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
14.01
RSL
20.01
RSL
20.01
RSL
21.01
RSL
21.01
RSL
27.01
RSL
3.02
RSL
4.02
RSL
16.02
RSL
17.02
RSL
17.02
RSL
18.02
RSL
25.02
RSL
25.02
RSL
11.03
RSL
17.03
RSL
                      
1 SCHLICK Johannes
USK St. Michael
2009 570 100 - - - - 100 - - 100 - 80 - 80 - - - - 50 - - 60
2 WONDER Christian
Schi Tullnerfeld
2009 400 - - 100 - - - - - - - - 100 - - - - - - - 100 100
3 DÜNHOFEN Lukas
SV Berg SEKTION SKI
2009 380 - - - 80 - 80 - - - - 60 - - 80 - - - - - - 80
4 THALER Julian
ASKOE WSV STALL-WILDEGG
2009 310 - - - - - 60 - - - - 50 - 60 100 - - - - - - 40
5 WECHSELBERGER Thomas
SC Wald-Königsleiten
2009 250 - - - - 100 - - - - - 100 - - - - - - - - - 50
6 SCHOKLITSCH Ben
USC Mauterndorf
2009 225 - - - - - - - - 80 - - - - - - - - 100 - - 45
7 KARNER David
SC Reichenfels
2009 200 - - - - - - 100 - - - - - - - - 100 - - - - -
8 STRANIG Christian
SC Mallnitz
2009 191 - - - - - 50 - - - - 45 - - 60 - - - - - - 36
9 BECKER Timo
WSV St.Kathrein/Off.
2009 166 - - 80 - - - 60 - - - - NAS - - - - - - - - 26
10 SCHREDER Stefan
SV Erpfendorf
2009 165 - - - - 50 - - - - - - - - - - - 36 - - 50 29
11 TRATTNER Reinhard
USC MARIAPFARR-WEISSPRIACH
2009 162 - - - - - - - - 50 - - - - - - - - 80 - - 32
12 KUCHER Moritz
SC Eitweg Koralpe
2009 160 60 100 - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
12 ROTHLEITNER Jonas
SC Eitweg Koralpe
2009 160 80 80 - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
14 PFEIFENBERGER Martin
USC MARIAPFARR-WEISSPRIACH
2009 144 - - - - - - - - 60 - - - - - - - - 60 - - 24
15 PESEC Fabio
SC Eitweg Koralpe
2009 130 50 NIZ - - - - 80 - - - - - - - - - - - - - -
16 AICHHORN Christoph
WSV St. Johann
2009 100 - - - - - - - - - 100 - - - - - - - - - - -
16 ELLER Sandro
SK Going
2009 100 - - - - - - - - - - - - - - - - 100 - - - -
16 GUGGENBERGER Florian
WSV Nofels
2009 100 - - - - - - - - - - - - - - 100 - - - - - -
16 KLEBOTH Magnus
WSV St. Gallenkirch
2009 100 - - - - - - - 100 - - - - - - - - - - - - -
16 MÜLLER Lozenz
2009 100 - - - 100 - - - - - - - - - - - - - - - - -
16 SAUPER Emilian
SV Doellach
2009 100 - - - - - - - - - - - - 100 - - - - - - - -
22 PESEC Nico
SC Eitweg Koralpe
2009 95 45 DIS - - - - 50 - - - - - - - - - - - - - -
23 VAN DER HAVEN Noah
SC Mallnitz
2009 81 - - - - - 45 - - - - 36 - - - - - - - - - -
24 KATZENMAYER Felix
2009 80 - - - - - - - 80 - - - - - - - - - - - - -
24 KOLB Julian
UST RB Wenigzell
2009 80 - - - - - - - - - - - 80 - - - - - - - - -
24 KRÖLL-SCHNELL Valentin
SC Wald-Königsleiten
2009 80 - - - - 80 - - - - - - - - - - - - - - - -
24 LAINER Andreas
USV Großarl
2009 80 - - - - - - - - - 80 - - - - - - - - - - -
24 NEUNER Paul
SV Tisis
2009 80 - - - - - - - - - - - - - - 80 - - - - - -
24 PALFINGER Lucca
SK Maria Alm
2009 80 - - - - - - - - - NAS - - - - - - NAS NAS - 80 -
24 SCHROTT Fabian
SV Erpfendorf
2009 80 - - - - - - - - - - - - - - - - 80 - - - -
31 HEINRICH Mark
SV Tisis
2009 60 - - - - - - - - - - - - - - 60 - - - - - -
31 LECHNER-RIEGLER Elias
UST RB Wenigzell
2009 60 - - - - - - - - - - - 60 - - - - - - - - -
31 LEMBERGER Lukas
USV Stuhlfelden
2009 60 - - - - 60 - - - - NAS - - - - - - - - - - -
31 MAIRHOFER Tobias
WSV Tschagguns
2009 60 - - - - - - - 60 - - - - - - - - - - - - -
31 RASS Thomas
Kitzbüheler Ski Club (K.S.C.)
2009 60 - - - - - - - - - - - - - - - - 60 - - - -
31 ROHRMOSER Matthias
WSV Dorfgastein
2009 60 - - - - - - - - - 60 - - - - - - - - - - -
31 SCHLAGER Luca
SK Saalfelden
2009 60 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 60 -
31 WEBER Martin
2009 60 - - 60 - - - - - - - - - - - - - - - - - -
31 WINKLER Martin
2009 60 - - - 60 - - - - - - - - - - - - - - - - -
40 DOPPELHOFER Simon
Union Birkfeld
2009 50 - - - - - - - - - - - 50 - - - - - - - - -
40 EGARTER Luca
WSV St. Johann
2009 50 - - - - - - - - - 50 - - - - - - - - - - -
40 EGGER Jakob
WSV Nenzing
2009 50 - - - - - - - - - - - - - - 50 - - - - - -
40 HANSER-KOHLMAIER Jakob
2009 50 - - - - - - - - - - - - 50 - - - - - - - -
40 KLÖSCH Raphael
SSV Breitenau
2009 50 - - 50 - - - - - - - - - - - - - - - - - -
40 MANDL Nico
SV Berg SEKTION SKI
2009 50 - - - - - - - - - - - - - 50 - - - - - - -
40 PLATTNER Laurin
SC St.Johann / T
2009 50 - - - - - - - - - - - - - - - - 50 - - - -
40 SCHWARZHANS Noah
2009 50 - - - - - - - 50 - - - - - - - - - - - - -
40 STEINER Daniel
2009 50 - - - 50 - - - - - - - - - - - - - - - - -
49 DOFF-SOTTA Luis
2009 45 - - - - - - - 45 - - - - - - - - - - - - -
49 FLEISSNER Gregor
2009 45 - - - - - - - - - - - - 45 - - - - - - - -
49 GRIESSNER Fabian
USK Muhr
2009 45 - - - - - - - - 45 - - - - - - - - - - - -
49 HUMMEL Maxi
Skiklub Kirchberg / Tirol
2009 45 - - - - - - - - - - - - - - - - 45 - - - -
49 HÖFLER Bastian
Union Birkfeld
2009 45 - - - - - - - - - - - 45 - - - - - - - - -
49 KERP Konstantin
SV Tisis
2009 45 - - - - - - - - - - - - - - 45 - - - - - -
49 MÜLLER Jonathan
2009 45 - - - 45 - - - - - - - - - - - - - - - - -
49 PFEIFFENBERGER Thomas
WSV Dorfgastein
2009 45 - - - - - - - - - 45 - - - - - - - - - - -
57 BRANDSTÄTTER Tim
2009 40 - - - - - - - - - - - - 40 - - - - - - - -
57 GÜNTHER David
Skiclub St. Ulrich am Pillersee
2009 40 - - - - - - - - - - - - - - - - 40 - - - -
57 HALLER Julian
2009 40 - - - - - - - - 40 - - - - - - - - - - - -
57 PFEIFFENBERGER Gerhard
WSV Dorfgastein
2009 40 - - - - - - - - - 40 - - - - - - - - - - -
57 PODESSER Maximilian
SV Flattach
2009 40 - - - - - NAS - - - - 40 - - NAS - - - - - - -
57 RUPITSCH Luis Alexander
2009 40 - - - 40 - - - - - - - - - - - - - - - - -
57 TROJAN Julian
SC St. Michael
2009 40 40 NAS - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
57 ZISSER Florian
Union SkiTeam RB Wenigzell
2009 40 - - - - - - - - - - - 40 - - - - - - - - -
65 GANSCHITTER Thomas
USV Großarl
2009 36 - - - - - - - - - 36 - - - - - - - - - - -
65 GRAF Julian
SC Eitweg Koralpe
2009 36 36 DIS - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
65 LERCHER Nils
2009 36 - - - - - - - - - - - - 36 - - - - - - - -
65 WETZELBERGER Michael
UST RB Wenigzell
2009 36 - - - - - - - - - - - 36 - - - - - - - - -
69 BAUMANN Leon
2009 32 - - - - - - - - - - - - - - - - 32 - - - -
69 GRANIG Jonas
SV Flattach
2009 32 - - - - - - - - - - 32 - - - - - - - - - -
69 KAINZ Luca
2009 32 - - - - - - - - - - - 32 - - - - - - - - -
69 STREIT Alexander
SC Eitweg Koralpe
2009 32 32 DIS - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
73 HAUSBERGER Hannes
SC St. Michael
2009 29 29 NAS - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
73 NARNHOFER Florian
Union Birkfeld
2009 29 - - - - - - - - - - - 29 - - - - - - - - -
73 TENGG Felix
SC Fieberbrunn
2009 29 - - - - - - - - - - - - - - - - 29 - - - -
73 UNTERWEGER Moritz
SV Flattach
2009 29 - - - - - - - - - - 29 - - - - - - - - - -
77 GRISCHNIG Mario
SC Mallnitz
2009 26 - - - - - - - - - - 26 - - NAS - - - - - - -
77 SEHBANI Faris
WSV ST.Jakob/H
2009 26 - - - - - - - - - - - - - - - - 26 - - - -
78 Athleten
 
51 Athleten
5,6,7,8,9,10,11,12,13,1415,16,17,18,19,20,21,22,23,2416,17,18,19,20,21,22,23,24,2515,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25
Kinder U10 (weiblich, 2008 - 2008)
Rg.Name/VereinJg.Punkte31.12
RSL
7.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
14.01
RSL
20.01
RSL
20.01
RSL
21.01
RSL
21.01
RSL
27.01
RSL
3.02
RSL
4.02
RSL
16.02
RSL
17.02
RSL
17.02
RSL
18.02
RSL
25.02
RSL
25.02
RSL
11.03
RSL
17.03
RSL
                      
1 PANKRATZ Viktoria
USK St. Michael
2008 360 - - - - - - - - 100 - - - 80 - - - - 100 - - 80
2 LERCHBAUMER Gabriela
ASKOE WSV STALL-WILDEGG
2008 350 - - - - - 100 - - NAS - 100 - - 100 - - - - - - 50
3 BUGELNIG Nina
SV Flattach
2008 305 - - - - - 60 - - - - 80 - 60 60 - - - - - - 45
4 GRUBER Christina
SC Alpendorf
2008 300 - - - - - - - - - 100 - - - - - - - - - 100 100
4 HORACEK Stella
SC Eitweg Koralpe
2008 300 100 100 - - - - 100 - - - - - - - - - - - - - -
6 ZORZI Sophia
Skiteam Bodyform
2008 280 - - - - - - - - 60 - - - - - - - - 80 - 80 60
7 KNEZAUREK Felicitas
SC Eitweg Koralpe
2008 240 80 80 - - - - 80 - - - - - - - - - - - - - -
8 POBERNEL Anna
SK VB Deutschlandsberg
2008 206 60 60 - - - - 50 - - - - - - - - - - - - - 36
9 ZEHNER Anna
USC Mauterndorf
2008 180 - - - - - - - - 80 - - - - - - - - 60 - - 40
10 PUCHER Enja
SV Flattach
2008 160 - - - - - 50 - - - - 60 - - 50 - - - - - - -
10 SAILER Carolin
Ski-Team SPV N-D
2008 160 - - - - - 80 - - - - NAS - - 80 - - - - - - -
12 TECKLENBURG Valentina
SC Bürs
2008 120 - - - - - - - 60 - - - - - - 60 - - - - - -
13 ENGEL Ines
ASVÖ SK Lessach
2008 100 - - - - - - - - 50 - - - - - - - - 50 - - -
13 FANKHAUSER Ella-Marie
USV Stuhlfelden
2008 100 - - - - 100 - - - - - - - - - - - - - - - -
13 KLEBOTH Maria
WSV St. Gallenkirch
2008 100 - - - - - - - 100 - - - - - - - - - - - - -
13 PENKER Lisa
SC Eitweg Koralpe
2008 100 50 50 - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
13 RANACHER Anna-Lena
SV Doellach
2008 100 - - - - - - - - - - - - 100 - - - - - - - -
13 STATTMANN Luise
2008 100 - - - 100 - - - - - - - - - - - - - - - - -
13 STOLZLECHNER Lena
SC St.Ulrich/P
2008 100 - - - - - - - - - - - - - - - - 100 - - - -
13 TEICHERT Emma
UST RB Wenigzell
2008 100 - - - - - - - - - - - 100 - - - - - - - - -
13 TIEFENTHALER Lina
SC Beschling
2008 100 - - - - - - - - - - - - - - 100 - - - - - -
22 BRUCKER Michelle
SC Mallnitz
2008 90 - - - - - 45 - - - - 45 - - - - - - - - - -
23 BERNSTEINER Isabel
FRIEDBERG
2008 80 - - - - - - - - - - - 80 - - - - - - - - -
23 DOBLER Magdalena
WSV Nenzing
2008 80 - - - - - - - - - - - - - - 80 - - - - - -
23 KESSLER Sarah
WSV Tschagguns
2008 80 - - - - - - - 80 - - - - - - - - - - - - -
23 MÄSER Stefanie
SC Leogang
2008 80 - - - - 80 - - - - NAS - - - - - - - - - - -
23 NEUDEGGER Marie
USV Großarl
2008 80 - - - - - - - - - 80 - - - - - - - - - - -
23 SCHEURER Johanna
2008 80 - - - 80 - - - - - - - - - - - - - - - - -
23 ZEHENTNER Veronika
SC St.Ulrich/P
2008 80 - - - - - - - - - - - - - - - - 80 - - - -
30 BAUMGARTNER Theresa
SC UTTENDORF
2008 60 - - - - 60 - - - - - - - - - - - - - - - -
30 FEIER Lynn-Zoe
Sport Union Köflach
2008 60 - - - - - - 60 - - - - - - - - - - - - - -
30 HANL Elena
SC Gymnasium Hartberg
2008 60 - - - - - - - - - - - 60 - - - - - - - - -
30 KRÖSS Anja
WSV ST.Jakob/H
2008 60 - - - - - - - - - - - - - - - - 60 - - - -
30 LAMPRET Olivia
2008 60 - - - 60 - - - - - - - - - - - - - - - - -
30 STEGER Ida
2008 60 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 60 -
30 ÖBSTER Leonie
UNION SV HÜTTSCHLAG
2008 60 - - - - - - - - - 60 - - - - - - - - - - -
37 GOOSSENS Tanja
WSV Tschagguns
2008 50 - - - - - - - 50 - - - - - - - - - - - - -
37 HOCHWIMMER Linda
WSC Bramberg
2008 50 - - - - 50 - - - - - - - - - - - - - - - -
37 HOFMANN Lea-Sophie
WSV Dorfgastein
2008 50 - - - - - - - - - 50 - - - - - - - - - - -
37 ISTENIG Anna
SV Flattach
2008 50 - - - - - - - - - - 50 - - - - - - - - - -
37 KRAMSER Elina
2008 50 - - - - - - - - - - - - 50 - - - - - - - -
37 NAGY Annabell
SC Fieberbrunn
2008 50 - - - - - - - - - - - - - - - - 50 - - - -
37 ZELZER Marilen
SV Tisis
2008 50 - - - - - - - - - - - - - - 50 - - - - - -
44 GRAY Lilly
SV Tisis
2008 45 - - - - - - - - - - - - - - 45 - - - - - -
44 GÖLLES Anna
SK VB Deutschlandsberg
2008 45 - - - - - - 45 - - - - - - - - - - - - - -
44 RUDIGIER Lya
WSV Tschagguns
2008 45 - - - - - - - 45 - - - - - - - - - - - - -
44 ZARFL Julia
SC Eitweg Koralpe
2008 45 NAS 45 - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
48 BERTHOLD Anna
WSV Silbertal
2008 40 - - - - - - - 40 - - - - - - - - - - - - -
48 KLAMMER Hannah-Sophie
2008 40 - - - - - - - - - - - - - - 40 - - - - - -
50 KATZENMAYER Anna
2008 36 - - - - - - - 36 - - - - - - - - - - - - -
51 MUTHER Amrei
2008 32 - - - - - - - 32 - - - - - - - - - - - - -
51 Athleten
 
82 Athleten
5,6,7,8,9,10,11,12,13,1415,16,17,18,19,20,21,22,23,2416,17,18,19,20,21,22,23,24,2515,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25
Kinder U10 (männlich, 2008 - 2008)
Rg.Name/VereinJg.Punkte31.12
RSL
7.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
14.01
RSL
20.01
RSL
20.01
RSL
21.01
RSL
21.01
RSL
27.01
RSL
3.02
RSL
4.02
RSL
16.02
RSL
17.02
RSL
17.02
RSL
18.02
RSL
25.02
RSL
25.02
RSL
11.03
RSL
17.03
RSL
                      
1 DOLLNIG Semion
SV Flattach
2008 460 - - - - - 100 - - - - 100 - 100 100 - - - - - - 60
2 MOSER Johannes
ASKOE Klippitztörl
2008 300 100 100 - - - - - - - - - - - - - - - - - - 100
3 SEIFTER Sebastian
USC Mariapfarr-Weißpriach
2008 250 - - - - - - - - 100 - - - - - - - - 100 - - 50
4 DOHR Matteo
SC Eitweg Koralpe
2008 240 80 80 - - - - 80 - - - - - - - - - - - - - -
5 KEUSCHNIG Lorenz
SV Flattach
2008 215 - - - - - 50 - - - - 60 - 60 45 - - - - - - -
6 WUGGENIG Jakob
SC Eitweg Koralpe
2008 210 50 60 - - - - 100 - - - - - - - - - - - - - -
7 HOLLEIS Tobias
SC Alpendorf
2008 200 - - - - - - - - - 40 - - - - - - - - - 80 80
8 LANG Tobias
USC Eugendorf
2008 165 - - - - - - - - 60 - - - - - - - - 60 - - 45
9 BOJER Florian
SC Reichenfels
2008 160 - - - - - - 60 - - - - - - - - 100 - - - - -
9 PUDGAR Alexander
SC Eitweg Koralpe
2008 160 60 50 - - - - 50 - - - - - - - - - - - - - -
11 WIELAND Simon
USC Mariapfarr-Weißpriach
2008 152 - - - - - - - - 32 - - - - - - - - 80 - - 40
12 ANDEXER Samuel
SV Flattach
2008 140 - - - - - 60 - - - - 80 - - NAS - - - - - - -
12 DRAXL Marcel
Ski-Team SPV N-D
2008 140 - - - - - 80 - - - - NAS - - 60 - - - - - - -
14 HOTTER Paul
SV Flattach
2008 130 - - - - - 40 - - - - 50 - - 40 - - - - - - -
15 NICKEL Imanuel
SC Eitweg Koralpe
2008 126 36 45 - - - - 45 - - - - - - - - - - - - - -
16 KÖHN Fritz
2008 120 - - - 80 - - - - - - - - - - - - - - - 40 -
17 GAPPMAYR David
USC MARIAPFARR-WEISSPRIACH
2008 117 - - - - - - - - 36 - - - - - - - - 45 - - 36
18 BECK Lorenz
SC Beschling
2008 100 - - - - - - - - - - - - - - 100 - - - - - -
18 BRÄUER Jona
SC Wald-Königsleiten
2008 100 - - - - 100 - - - - - - - - - - - - - - - -
18 GÜNTHER Paul
Skiclub St. Ulrich am Pillersee
2008 100 - - - - - - - - - - - - - - - - 100 - - - -
18 HOLZFEIND Samuel
2008 100 - - - 100 - - - - - - - - - - - - - - - - -
18 HÖLLER Florian
USV Großarl
2008 100 - - - - - - - - - 100 - - - - - - - - - - -
18 KLINGLMAYR Luca
SK Saalfelden
2008 100 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 100 -
18 OBERER Marco
WSV Schruns
2008 100 - - - - - - - 100 - - - - - - - - - - - - -
18 TEICHERT Felix
UST RB Wenigzell
2008 100 - - - - - - - - - - - 100 - - - - - - - - -
26 WIND Paul
USV Unternberg
2008 95 - - - - - - - - 45 - - - - - - - - 50 - - -
27 LERCHBAUMMER Jakob
SC Mallnitz
2008 90 - - - - - 45 - - - - 45 - - - - - - - - - -
28 ALBRECHT Laurenz
WSV Nenzing
2008 80 - - - - - - - - - - - - - - 80 - - - - - -
28 FOIDL Vitus
SK Going
2008 80 - - - - - - - - - - - - - - - - 80 - - - -
28 KUSTER Manuel
WSV Schruns
2008 80 - - - - - - - 80 - - - - - - - - - - - - -
28 LEITNER Jonas
SV Berg SEKTION SKI
2008 80 - - - - - - - - - - - - - 80 - - - - - - -
28 PAGITSCH Nico
USC Mariapfarr-Weißpriach
2008 80 - - - - - - - - 80 - - - - - - - - - - - -
28 SCHERNTHANER Thomas
WSV Dorfgastein
2008 80 - - - - - - - - - 80 - - - - - - - - - - -
28 SCHMELZER-ZIRINGER Sebastian
SC Friedberg-Pinggau
2008 80 - - - - - - - - - - - 80 - - - - - - - - -
28 SCHRATL Luca
WSC Bramberg
2008 80 - - - - 80 - - - - - - - - - - - - - - - -
28 SUNTINGER Luca
SV Doellach
2008 80 - - - - - - - - - - - - 80 - - - - - - - -
37 ARNDT Kilian
WSV Bartholomäberg
2008 60 - - - - - - - 60 - - - - - - - - - - - - -
37 GERHART Fabian
SC Fieberbrunn
2008 60 - - - - - - - - - - - - - - - - 60 - - - -
37 HAHN Hendrik
SV Tisis
2008 60 - - - - - - - - - - - - - - 60 - - - - - -
37 HAINZER Felix
SK Saalfelden
2008 60 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 60 -
37 KLINGELMAYR Luca
2008 60 - - - - - - - - - 60 - - - - - - - - - - -
37 SCHWAGER Paul
2008 60 - - - 60 - - - - - - - - - - - - - - - - -
37 TROJER Elias
USC Neukirchen/Gr.
2008 60 - - - - 60 - - - - - - - - - - - - - - - -
44 HABSBURG Ferdi
SC Eitweg Koralpe
2008 56 20 36 - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
45 AUERNIG Max
SV Berg SEKTION SKI
2008 50 - - - - - - - - - - - - - 50 - - - - - - -
45 BAUER Thomas
USC MARIAPFARR-WEISSPRIACH
2008 50 - - - - - - - - 50 - - - - - - - - - - - -
45 FLEISCH Lukas
WSV Silbertal
2008 50 - - - - - - - 50 - - - - - - - - - - - - -
45 LERCH-GRABER Jakob
SC Wald-Königsleiten
2008 50 - - - - 50 - - - - - - - - - - - - - - - -
45 MAYRL Adrian
SC Hochfilzen
2008 50 - - - - - - - - - - - - - - - - 50 - - - -
45 MÜLLNER Philipp
SK Maria Alm
2008 50 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 50 -
45 STROBL Philipp
WSV St. Johann
2008 50 - - - - - - - - - 50 - - - - - - - - - - -
45 TSCHANN Moritz
WSV Nenzing
2008 50 - - - - - - - - - - - - - - 50 - - - - - -
45 WETSCHNIG Vinzenz
2008 50 - - - 50 - - - - - - - - - - - - - - - - -
54 AMMANN Samuel
SC Beschling
2008 45 - - - - - - - - - - - - - - 45 - - - - - -
54 DICTUS VIKTOR
2008 45 45 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
54 KANDLER Thomas
USK Muhr
2008 45 - - - - - - - - 45 - - - - - - - - - - - -
54 PROMMEGGER Peter
USV Großarl
2008 45 - - - - - - - - - 45 - - - - - - - - - - -
54 SCHWAIGER Samuel
SK Saalfelden
2008 45 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 45 -
54 WALSER Emil
WSV Schruns
2008 45 - - - - - - - 45 - - - - - - - - - - - - -
60 DAVIES Diego
SV Tisis
2008 40 - - - - - - - - - - - - - - 40 - - - - - -
60 HABSBURG Hubertus
SC Eitweg Koralpe
2008 40 - 40 - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
60 KARNOUSCHEK Michael
SC Eitweg Koralpe
2008 40 40 NAS - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
60 RIEDER Fabio
WSV Silbertal
2008 40 - - - - - - - 40 - - - - - - - - - - - - -
64 ANTIC Adrian
SC Beschling
2008 36 - - - - - - - - - - - - - - 36 - - - - - -
64 KÜNZ Emil
2008 36 - - - - - - - 36 - - - - - - - - - - - - -
64 SCHLACHER Florian
WSV St. Johann
2008 36 - - - - - - - - - 36 - - - - - - - - - - -
67 DREXEL Julius Christian
WSV Nenzing
2008 32 - - - - - - - - - - - - - - 32 - - - - - -
67 HEIGL Andreas
USV Großarl
2008 32 - - - - - - - - - 32 - - - - - - - - - - -
67 KÖHN Fritz
2008 32 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 32
67 MAYER Michi
SC Eitweg Koralpe
2008 32 32 NAS - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
71 BLIEM Marvin
WSV Dorfgastein
2008 29 - - - - - - - - - 29 - - - - - - - - - - -
71 MEIER Luca
USK St. Michael
2008 29 - - - - - - - - 29 - - - - - - - - NAS - - -
71 URACH Felix
SC Eitweg Koralpe
2008 29 29 NAS - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
74 HEIGL Stefan
USV Großarl
2008 26 - - - - - - - - - 26 - - - - - - - - - - -
74 MITTERBACHER Tobias
SC Eitweg Koralpe
2008 26 26 NAS - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
74 SANTNER Andreas
USV Unternberg
2008 26 - - - - - - - - 26 - - - - - - - - NAS - - -
77 BRAUNSBERGER Daniel
WSV St. Johann
2008 24 - - - - - - - - - 24 - - - - - - - - - - -
77 LENHARDT Elias
SC Eitweg Koralpe
2008 24 24 NAS - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
79 GEISENHOFER Elias
WSV St. Johann
2008 22 - - - - - - - - - 22 - - - - - - - - - - -
79 HOLZBAUER Janis
SC St. Michael
2008 22 22 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
81 STEINER Simon
USV Großarl
2008 20 - - - - - - - - - 20 - - - - - - - - - - -
82 GRASSLER Tobias
2008 18 18 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
82 Athleten
 
63 Athleten
5,6,7,8,9,10,11,12,13,1415,16,17,18,19,20,21,22,23,2416,17,18,19,20,21,22,23,24,2515,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25
Kinder U11 (weiblich, 2007 - 2007)
Rg.Name/VereinJg.Punkte31.12
RSL
7.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
14.01
RSL
20.01
RSL
20.01
RSL
21.01
RSL
21.01
RSL
27.01
RSL
3.02
RSL
4.02
RSL
16.02
RSL
17.02
RSL
17.02
RSL
18.02
RSL
25.02
RSL
25.02
RSL
11.03
RSL
17.03
RSL
                      
1 WUGGENIG Anna
SC Eitweg Koralpe
2007 280 100 100 - - - - 80 - - - - - - - - - - - - - -
2 STEINER Katharina
SV Flattach
2007 275 - - - - - 80 - - - - 100 - - 45 - - - - - - 50
3 KOUTNA Tereza
WSV Dorfgastein
2007 250 - - - - - - - - - 100 - - - - - - - 50 - NAS 100
4 FANNINGER Emilie
USV Unternberg
2007 240 - - - - - - - - 100 - - - - - - - - 60 - - 80
5 EDER Anna-Lena
USC Mariapfarr-Weißpriach
2007 220 - - - - - - - - 80 - - - - - - - - 80 - - 60
6 HASLER Carina
SC Reichenfels
2007 200 - - - - - - 100 - - - - - - - - 100 - - - - -
6 SINGER Melanie
Ski-Team SPV N-D
2007 200 - - - - - 100 - - - - NAS - - 100 - - - - - - -
8 KEUSCHNIG Aurelia
SV Flattach
2007 190 - - - - - NAS - - - - 80 - 50 60 - - - - - - -
9 THEUERMANN Hanna
SC Eitweg Koralpe
2007 130 80 50 - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
10 FRIESACHER Jana
SC Eitweg Koralpe
2007 125 45 80 - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
10 SCHATZ Selina
SC Reichenfels
2007 125 - - - - - - 45 - - - - - - - - 80 - - - - -
12 SCHUHBÖCK Sophia
WSC Bramberg
2007 120 - - - - 80 - - - - - - - - - - - - 40 - - -
13 BUCHSBAUM Anja
SC Reichenfels
2007 105 - - - - - - 60 - - - - - - - - 45 - - - - -
14 FRANZ Sophie
SV Weissbriach
2007 100 - - - 100 - - - - - - - - - - - - - - - - -
14 HAMMERER Annalena
WSV Nofels
2007 100 - - - - - - - - - - - - - - 100 - - - - - -
14 HASLACHER Marlena
USK Hof
2007 100 - - - - - - - - - NAS - - - - - - - 100 - - -
14 LERCHBAUMER Sina
SV Doellach
2007 100 - - - - - - - - - - - - 100 - - - - - - - -
14 MOESCHL Laura
USC Neukirchen/Gr.
2007 100 - - - - 100 - - - - - - - - - - - - - - - -
14 SCHNAITL Theresa
SK Maria Alm
2007 100 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 100 -
14 VIERBAUCH Jana
SV Flattach
2007 100 - - - - - - - - - - 60 - - 40 - - - - - - -
14 ZEHENTNER Sandra
SC St.Ulrich/P
2007 100 - - - - - - - - - - - - - - - - 100 - - - -
14 ZINT Lorena
WSV St. Gallenkirch
2007 100 - - - - - - - 100 - - - - - - - - - - - - -
23 BAUMGARTNER Anna
SC Reichenfels
2007 92 - - - - - - 32 - - - - - - - - 60 - - - - -
23 LECHNER Katharina
USK Muhr
2007 92 - - - - - - - - 60 - - - - - - - - 32 - - -
25 FEUCHTER Valentina
USV Unternberg
2007 86 - - - - - - - - 50 - - - - - - - - 36 - - -
25 PIRKER Chiara
SC Reichenfels
2007 86 - - - - - - 36 - - - - - - - - 50 - - - - -
27 LÜFTENEGGER Cordula
USC Mauterndorf
2007 81 - - - - - - - - 36 - - - - - - - - 45 - - -
28 FÜRSTAUER Alina
2007 80 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 80 -
28 HUTTER Anna
SC St.Johann / T
2007 80 - - - - - - - - - - - - - - - - 80 - - - -
28 HÖRBINGER Leonie
2007 80 - - - 80 - - - - - - - - - - - - - - - - -
28 JUEN Lena
WSV St. Gallenkirch
2007 80 - - - - - - - 80 - - - - - - - - - - - - -
28 LAMPERT Emma
WSV Nofels
2007 80 - - - - - - - - - - - - - - 80 - - - - - -
28 PFEIFFENBERGER Lena
2007 80 - - - - - - - - - 80 - - - - - - - - - - -
28 REITER Laura
SV Berg SEKTION SKI
2007 80 - - - - - - - - - - - - - 80 - - - - - - -
28 SAUPER Philomena
SV Doellach
2007 80 - - - - - - - - - - - - 80 - - - - - - - -
36 MACHEINER Julia
USK Muhr
2007 74 - - - - - - - - 45 - - - - - - - - 29 - - -
37 FANINGER Anja
USC Mauterndorf
2007 66 - - - - - - - - 40 - - - - - - - - 26 - - -
38 BACHMAIR Alisa
SC Wald-Königsleiten
2007 60 - - - - 60 - - - - - - - - - - - - - - - -
38 BOLL Franziska
WSV Silbertal
2007 60 - - - - - - - 60 - - - - - - - - - - - - -
38 FORTSCHEGGER Fabiola
2007 60 - - - - - - - - - - - - 60 - - - - - - - -
38 GAUGG Anna
SC Eitweg Koralpe
2007 60 60 NAS - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
38 KOIDL Anna
SC Fieberbrunn
2007 60 - - - - - - - - - - - - - - - - 60 - - - -
38 KOIS Leonie
SC Eitweg Koralpe
2007 60 NAS 60 - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
38 SCHREI Julia
SV Tisis
2007 60 - - - - - - - - - - - - - - 60 - - - - - -
38 WINKLER-DOMENIG Magdalena Laurena
2007 60 - - - 60 - - - - - - - - - - - - - - - - -
46 NETZKER Chiara
USK St. Michael
2007 56 - - - - - - - - 32 - - - - - - - - 24 - - -
47 BACHMAIR Hanna
SC Wald-Königsleiten
2007 50 - - - - 50 - - - - - - - - - - - - - - - -
47 FRIEDL Irina Magdalena
SC Fieberbrunn
2007 50 - - - - - - - - - - - - - - - - 50 - - - -
47 FUCHS Carmela
SC Eitweg Koralpe
2007 50 50 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
47 LÄSSER Annika
2007 50 - - - - - - - - - - - - - - 50 - - - - - -
47 SCHABUS Julia
SV Berg SEKTION SKI
2007 50 - - - - - - - - - - - - - 50 - - - - - - -
47 ZIRL Fanny
SV St.Radegund
2007 50 - - - - - - 50 - - - - - - - - - - - - - -
53 HOFER Stella
2007 45 - - - - 45 - - - - - - - - - - - - - - - -
53 LINDER Emma
SV Tisis
2007 45 - - - - - - - - - - - - - - 45 - - - - - -
53 STEINER Selina
SC Fieberbrunn
2007 45 - - - - - - - - - - - - - - - - 45 - - - -
53 STIBOLLER Tina
2007 45 - - - - - - - - - - - - 45 - - - - - - - -
57 GARAVELLO Anna
SC Fieberbrunn
2007 40 - - - - - - - - - - - - - - - - 40 - - - -
57 INNERHOFER Luisa
SC UTTENDORF
2007 40 - - - - 40 - - - - - - - - - - - - - - - -
57 REINBACHER Flora
SK VB Deutschlandsberg
2007 40 - - - - - - 40 - - - - - - - - - - - - - -
57 WEIKL Lilly
WSV Nofels
2007 40 - - - - - - - - - - - - - - 40 - - - - - -
61 UNTERTHURNER Leonie
SV Tisis
2007 36 - - - - - - - - - - - - - - 36 - - - - - -
61 WÖHRER Angelina
SC Wald-Königsleiten
2007 36 - - - - 36 - - - - - - - - - - - - - - - -
63 MAIER Lena
2007 29 - - - - - - - - 29 - - - - - - - - NAS - - -
63 Athleten
 
65 Athleten
5,6,7,8,9,10,11,12,13,1415,16,17,18,19,20,21,22,23,2416,17,18,19,20,21,22,23,24,2515,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25
Kinder U11 (männlich, 2007 - 2007)
Rg.Name/VereinJg.Punkte31.12
RSL
7.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
14.01
RSL
20.01
RSL
20.01
RSL
21.01
RSL
21.01
RSL
27.01
RSL
3.02
RSL
4.02
RSL
16.02
RSL
17.02
RSL
17.02
RSL
18.02
RSL
25.02
RSL
25.02
RSL
11.03
RSL
17.03
RSL
                      
1 MENTIL Niklas
SV Flattach
2007 360 - - - - - 80 - - - - 80 - - 100 - - - - - - 100
1 PRODINGER Manuel
USK St. Michael
2007 360 - - - - - - - - 100 - - - 100 - - - - 100 - - 60
3 LACKNER Maximilian
SC Mallnitz
2007 290 - - - - - 100 - - - - 60 - - 80 - - - - - - 50
4 KRÖLL David
SC Wald-Königsleiten
2007 260 - - - - 80 - - - - - 100 - - - - - - - - - 80
5 STRUTZ Marc
SC Eitweg Koralpe
2007 210 100 NIZ - - - - 50 - - - - - - - - 60 - - - - -
6 GÖNITZER Gabriel
SC Reichenfels
2007 200 - - - - - - 100 - - - - - - - - 100 - - - - -
7 HÖNEGGER David
USC Mariapfarr-Weißpriach
2007 185 - - - - - - - - 60 - - - - - - - - 80 - - 45
8 KANITSCH Nico
SC Eitweg Koralpe
2007 180 80 100 - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
9 STURMER Jonas
SC Reichenfels
2007 160 - - - - - - 80 - - - - - - - - 80 - - - - -
10 STELLNER Christoph
SK schlotterer Hallein
2007 148 - - - - - - - - 36 - - - - - - - 32 - - 40 40
11 SCHERER Gregor
USC Goldegg
2007 140 - - - - - - - - - 80 - - - - - - - - - 60 -
12 WIELAND David
USC Mariapfarr-Weißpriach
2007 136 - - - - - - - - 40 - - - - - - - - 60 - - 36
13 TWARDOCUS Jeremy
SC Eitweg Koralpe
2007 135 45 45 - - - - 45 - - - - - - - - - - - - - -
14 HOLZER David
USC Mariapfarr-Weißpriach
2007 127 - - - - - - - - 45 - - - - - - - - 50 - - 32
15 HABERL Jonas
SC Eitweg Koralpe
2007 110 60 50 - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
15 RABINIG Niko
SC Eitweg Koralpe
2007 110 50 60 - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
17 GAULHOFER Johannes
UST RB Wenigzell
2007 100 - - - - - - - - - - - 100 - - - - - - - - -
17 HETTEGGER Hannes
USV Großarl
2007 100 - - - - - - - - - 100 - - - - - - - - - - -
17 MOSER David
SC Leogang
2007 100 - - - - 100 - - - - NAS - - - - - - - - - - -
17 PICHLER Bastian
WSV St.Kathrein/Off.
2007 100 - - 100 - - - - - - - - - - - - - - - - - -
17 SEELÄNDER Moritz
WSV ST.Jakob/H
2007 100 - - - - - - - - - - - - - - - - 100 - - - -
17 STEINER Luis
2007 100 - - - 100 - - - - - - - - - - - - - - - - -
17 STÖPHASIUS Niklas
SCHIKLUB SAALFELDEN
2007 100 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 100 -
17 TIEFENTHALER Jan
SC Beschling
2007 100 - - - - - - - - - - - - - - 100 - - - - - -
25 DUTZLER Valentin
SK Saalfelden
2007 80 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 80 -
25 FUCHS Florian
SC Alpendorf
2007 80 - - - - - - - - 80 - - - - - - - - - - - -
25 GOPP Leo
SV Tisis
2007 80 - - - - - - - - - - - - - - 80 - - - - - -
25 GRANIG Raphael
SV Doellach
2007 80 - - - - - - - - - - - - 80 - - - - - - - -
25 HABSBURG Pius
SC Eitweg Koralpe
2007 80 NAS 80 - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
25 HAMMERL Simon
UST RB Wenigzell
2007 80 - - - - - - - - - - - 80 - - - - - - - - -
25 HUMMEL Nicki
Skiklub Kirchberg / Tirol
2007 80 - - - - - - - - - - - - - - - - 80 - - - -
25 KÖCK Hannah
SSV Breitenau
2007 80 - - 80 - - - - - - - - - - - - - - - - - -
25 STEINWENDER Thomas
2007 80 - - - 80 - - - - - - - - - - - - - - - - -
34 SCHIEFER Stefan
USV Unternberg
2007 79 - - - - - - - - 50 - - - - - - - - NAS - - 29
35 LASSHOFER Konstantin
USV Unternberg
2007 71 - - - - - - - - 26 - - - - - - - - 45 - - -
36 BACHER Nico
USC Neukirchen/Gr.
2007 60 - - - - 60 - - - - - - - - - - - - - - - -
36 BRAUN Johannes
SV Tisis
2007 60 - - - - - - - - - - - - - - 60 - - - - - -
36 DEIMBACHER Nico
ASKOE Klippitztörl
2007 60 - - - - - - 60 - - - - - - - - - - - - - -
36 FORTSCHEGGER Laurin
2007 60 - - - - - - - - - - - - 60 - - - - - - - -
36 MACHT Ben
Vulkanland-Frühlingslauf Leitersdorf
2007 60 - - 60 - - - - - - - - - - - - - - - - - -
36 MAUERBAUER Dominik
2007 60 - - - - - - - - - - - 60 - - - - - - - - -
36 PFEIFER Sandro
SV Berg SEKTION SKI
2007 60 - - - - - NAS - - - - NAS - - 60 - - - - - - -
36 ROBIN Luca
2007 60 - - - 60 - - - - - - - - - - - - - - - - -
36 WALCHER Niklas
USV Großarl
2007 60 - - - - - - - - - 60 - - - - - - - - - - -
36 WIDMOSER Josef
SC St.Ulrich/P
2007 60 - - - - - - - - - - - - - - - - 60 - - - -
46 GLANTSCHNIG Julian
SV Doellach
2007 50 - - - - - - - - - - - - 50 - - - - - - - -
46 JESTER Julian
SV Berg SEKTION SKI
2007 50 - - - - - - - - - - - - - 50 - - - - - - -
46 KARNER Kilian
Vulkanland-Frühlingslauf Leitersdorf
2007 50 - - 50 - - - - - - - - - - - - - - - - - -
46 KOFLER Raffael
WSV Gerlos
2007 50 - - - - 50 - - - - - - - - - - - - - - - -
46 SALZMANN David
2007 50 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 50 -
46 SCHERNTHANER Fabian
WSV Dorfgastein
2007 50 - - - - - - - - - 50 - - - - - - - - - - -
46 SCHROTT Julian
SV Erpfendorf
2007 50 - - - - - - - - - - - - - - - - 50 - - - -
46 WEICHSELBRAUN Noah
WSV Nenzing
2007 50 - - - - - - - - - - - - - - 50 - - - - - -
54 AEBI Moritz
SV Tisis
2007 45 - - - - - - - - - - - - - - 45 - - - - - -
54 BACHER Jonas
2007 45 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 45 -
54 DÜRNEGGER Sebastian
SV Berg SEKTION SKI
2007 45 - - - - - - - - - - - - - 45 - - - - - - -
54 KIRCHNER Niklas
SC St.Ulrich/P
2007 45 - - - - - - - - - - - - - - - - 45 - - - -
58 BROD Florian
Wolfsberger SC WSC Koralpe
2007 40 40 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
58 KRACHER Matthäus
SC St.Ulrich/P
2007 40 - - - - - - - - - - - - - - - - 40 - - - -
58 MÖLCNIK Dominik
SV Berg SEKTION SKI
2007 40 - - - - - - - - - - - - - 40 - - - - - - -
58 WALLECZEK Joris
SV Tisis
2007 40 - - - - - - - - - - - - - - 40 - - - - - -
62 FÜRHAPTER Paul
SC Fieberbrunn
2007 36 - - - - - - - - - - - - - - - - 36 - - - -
63 KERSCHHAGGL Tobias
2007 32 - - - - - - - - 32 - - - - - - - - - - - -
64 KLAMPFER Markus Andre
SK Going
2007 29 - - - - - - - - - - - - - - - - 29 - - - -
64 WIELAND David
USC Mauterndorf
2007 29 - - - - - - - - 29 - - - - - - - - NAS - - -
65 Athleten
 
58 Athleten
5,6,7,8,9,10,11,12,13,1415,16,17,18,19,20,21,22,23,2416,17,18,19,20,21,22,23,24,2515,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25
Kinder U12 (weiblich, 2006 - 2006)
Rg.Name/VereinJg.Punkte31.12
RSL
7.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
14.01
RSL
20.01
RSL
20.01
RSL
21.01
RSL
21.01
RSL
27.01
RSL
3.02
RSL
4.02
RSL
16.02
RSL
17.02
RSL
17.02
RSL
18.02
RSL
25.02
RSL
25.02
RSL
11.03
RSL
17.03
RSL
                      
1 KERSCHHAGGL Lena
USK St. Michael
2006 445 - - - - - - - - 60 - 45 - 100 60 - - - 100 - NAS 80
2 LERCHBAUMER Luisa
ASKOE WSV STALL-WILDEGG
2006 345 - - - - - 100 - - NAS - 100 - - 100 - - - - - - 45
3 SUNTINGER Nina
ASKOE WSV STALL-WILDEGG
2006 281 - - - - - 80 - - - - 40 - 80 45 - - - - - - 36
4 MENTIL Emelie
SV Flattach
2006 270 - - - - - 50 - - - - 80 - - 80 - - - - - - 60
5 MOSER Emma
ASKOE Klippitztörl
2006 260 100 60 - - - - - - - - - - - - - - - - - - 100
6 KARNER Melissa
USK St. Michael
2006 220 - - - - - - - - NIZ - 50 - NAS 50 - - - 80 - - 40
7 TRIPPOLD Sophia
USK St. Michael
2006 202 - - - - - - - - 50 - 60 - - - - - - 60 - - 32
8 HÖNEGGER Marlene
USC Mariapfarr-Weißpriach
2006 195 - - - - - - - - 100 - - - - - - - - 45 - - 50
9 BOJER Christine
SC Reichenfels
2006 180 - - - - - - 80 - - - - - - - - 100 - - - - -
9 KARNER Christina
SC Reichenfels
2006 180 - - - - - - 100 - - - - - - - - 80 - - - - -
11 GRUBER Verena
USK Tamsweg
2006 175 - - - - - - - - 45 - - - - - - - - 50 - 80 DIS
12 GAUGG Lara
SC Eitweg Koralpe
2006 160 60 100 - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
13 EBENBERGER Anna
SV Berg SEKTION SKI
2006 136 - - - - - 60 - - - - 36 - - 40 - - - - - - -
14 PÖCHEIM Alina
SC Eitweg Koralpe
2006 130 50 80 - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
15 HOPFGARTNER Anabell
SV Berg SEKTION SKI
2006 118 - - - - - NAS - - - - 32 - 50 36 - - - - - - -
16 EICHWALDER Lea
SC Reichenfels
2006 110 - - - - - - 50 - - - - - - - - 60 - - - - -
17 THORER Lena
ASKOE WSV STALL-WILDEGG
2006 106 - - - - - 45 - - - - 29 - - 32 - - - - - - -
18 BRENNER Heidi
SC Fieberbrunn
2006 100 - - - - - - - - - - - - - - - - 100 - - - -
18 EDER Marie
SK Maria Alm
2006 100 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 100 -
18 FLEISCH Nathalie
WSV Silbertal
2006 100 - - - - - - - 100 - - - - - - - - - - - - -
18 GRUBER Julia
SC Alpendorf
2006 100 - - - - - - - - - 100 - - - - - - - - - - -
18 MOSER Lena
SC Wald-Königsleiten
2006 100 - - - - 100 - - - - - - - - - - - - - - - -
18 MÜLLER Leticia
2006 100 - - - 100 - - - - - - - - - - - - - - - - -
18 RUNGE Angelina
Union Fischbach
2006 100 - - - - - - - - - - - 100 - - - - - - - - -
18 WAGNER Antonia
WSV St.Kathrein/Off.
2006 100 - - 100 - - - - - - - - - - - - - - - - - -
18 WOLF Nina
WSV Nenzing
2006 100 - - - - - - - - - - - - - - 100 - - - - - -
27 EGARTER Mariella
WSV St. Johann
2006 80 - - - - - - - - - 80 - - - - - - - - - - -
27 FÖTSCHL Leonie
USV Unternberg
2006 80 - - - - - - - - 80 - - - - - - - - - - - -
27 HEBEIN Julia
2006 80 - - - 80 - - - - - - - - - - - - - - - - -
27 MANGENG Sarah
WSV Silbertal
2006 80 - - - - - - - 80 - - - - - - - - - - - - -
27 MENDEL Julia
SC Wald-Königsleiten
2006 80 - - - - 80 - - - - - - - - - - - - - - - -
27 PFEIFENBERGER Elisa
USC MARIAPFARR-WEISSPRIACH
2006 80 - - - - - - - - 40 - - - - - - - - 40 - - -
27 PICHLER Kristin
Union Birkfeld
2006 80 - - - - - - - - - - - 80 - - - - - - - - -
27 TRAGL Leonie
SC St. Michael
2006 80 80 NAS - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
27 TSCHANN Verena
WSV Nenzing
2006 80 - - - - - - - - - - - - - - 80 - - - - - -
27 WEBER Stefanie
2006 80 - - 80 - - - - - - - - - - - - - - - - - -
37 SEIFTER Anna-Lena
USC MARIAPFARR-WEISSPRIACH
2006 72 - - - - - - - - 36 - - - - - - - - 36 - - -
38 DOBLER Clara
WSV Nenzing
2006 60 - - - - - - - - - - - - - - 60 - - - - - -
38 FELLNER Magdalena
2006 60 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 60 -
38 LEITNER Lisa
WSV Dorfgastein
2006 60 - - - - - - - - - 60 - - - - - - - - - - -
38 LUKAN Lisa
SK VB Deutschlandsberg
2006 60 - - - - - - 60 - - - - - - - - - - - - - -
38 MAZUR Mira
WA Ski Race Club Flachau
2006 60 - - - - 60 - - - - - - - - - - - - - - - -
38 STEINER Katherina
SV Doellach
2006 60 - - - - - - - - - - - - 60 - - - - - - - -
38 WEISS Melissa
2006 60 - - - 60 - - - - - - - - - - - - - - - - -
38 WOLFSGRUBER Anna Lena
WSV Schruns
2006 60 - - - - - - - 60 - - - - - - - - - - - - -
46 HAINZER Emma
SK Saalfelden
2006 50 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 50 -
46 LORETZ Mia
SV Tisis
2006 50 - - - - - - - - - - - - - - 50 - - - - - -
46 THOMA Sarah
WSV Bartholomäberg
2006 50 - - - - - - - 50 - - - - - - - - - - - - -
49 LERCHER Luna
2006 45 - - - - - - - - - - - - 45 - - - - - - - -
49 LORETZ Lena
SV Tisis
2006 45 - - - - - - - - - - - - - - 45 - - - - - -
49 MARENT Helena
WSV Bartholomäberg
2006 45 - - - - - - - 45 - - - - - - - - - - - - -
49 PONGRATZ Stella
SK VB Deutschlandsberg
2006 45 - - - - - - 45 - - - - - - - - - - - - - -
53 BERNSTEINER Laura
ASKOE WSV STALL-WILDEGG
2006 40 - - - - - 40 - - - - NAS - - NAS - - - - - - -
53 GOOSSENS Sabrina
WSV Tschagguns
2006 40 - - - - - - - 40 - - - - - - - - - - - - -
53 WALLIS Stella
WSV Nenzing
2006 40 - - - - - - - - - - - - - - 40 - - - - - -
53 WENZEL Annelie
2006 40 - - - - - - 40 - - - - - - - - - - - - - -
57 RUDIGIER Zoe
WSV Tschagguns
2006 36 - - - - - - - 36 - - - - - - - - - - - - -
58 SEIFTER Anna-Lena
USC Mariapfarr-Weißpriach
2006 29 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 29
58 Athleten
 
60 Athleten
5,6,7,8,9,10,11,12,13,1415,16,17,18,19,20,21,22,23,2416,17,18,19,20,21,22,23,24,2515,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25
Kinder U12 (männlich, 2006 - 2006)
Rg.Name/VereinJg.Punkte31.12
RSL
7.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
14.01
RSL
20.01
RSL
20.01
RSL
21.01
RSL
21.01
RSL
27.01
RSL
3.02
RSL
4.02
RSL
16.02
RSL
17.02
RSL
17.02
RSL
18.02
RSL
25.02
RSL
25.02
RSL
11.03
RSL
17.03
RSL
                      
1 JANDA Marco
SV Flattach
2006 300 - - - - - 100 - - - - 100 - - 100 - - - - - - DIS
2 UNTERWEGER Julian
SC Alpendorf
2006 280 - - - - - - - - - 80 - - - - - - - - - 100 100
3 SLABON Ermin
SC Mallnitz
2006 270 - - - - - 50 - - - - 80 - - 60 - - - - - - 80
4 BOJER Tobias
SC Reichenfels
2006 200 - - - - - - 100 - - - - - - - - 100 - - - - -
4 JÄGER Moritz
SC Eitweg Koralpe
2006 200 100 100 - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
6 SCHREDER Tobias
SV Erpfendorf
2006 192 - - - - 22 - - - - - - - - - - - 50 - - 60 60
7 ROTHSCHOPF Alexander
USK Tamsweg
2006 180 - - - - - - - - 100 - - - - - - - - 80 - - DIS
8 EGGER Julian
Ski-Team SPV N-D
2006 160 - - - - - 80 - - - - NAS - - 80 - - - - - - -
8 GALLER Leon
USK Muhr
2006 160 - - - - - - - - 60 - - - - - - - - 100 - - NAS
10 OBEREGGER Lorenz
USC Mariapfarr-Weißpriach
2006 140 - - - - - - - - 80 - - - - - - - - 60 - - NAS
11 BASTIGKEIT Valentin
SV Tisis
2006 100 - - - - - - - - - - - - - - 100 - - - - - -
11 BRÜGGL Johannes
SC St.Ulrich/P
2006 100 - - - - - - - - - - - - - - - - 100 - - - -
11 FÜRST Jonas
2006 100 - - - 100 - - - - - - - - - - - - - - - - -
11 HAAS Luca
WSV Gerlos
2006 100 - - - - 100 - - - - - - - - - - - - - - - -
11 KANDLHOFER Marco
SC Friedberg-Pinggau
2006 100 - - - - - - - - - - - 100 - - - - - - - - -
11 MESSNER Samuel
SV Doellach
2006 100 - - - - - - - - - - - - 100 - - - - - - - -
11 POTZMANN Thomas
Vulkanland-Frühlingslauf Leitersdorf
2006 100 - - 100 - - - - - - - - - - - - - - - - - -
11 REITER Samuel
USC Goldegg
2006 100 - - - - - - - - - 100 - - - - - - - - - - -
11 TSCHANZ Felix
WSV Silbertal
2006 100 - - - - - - - 100 - - - - - - - - - - - - -
20 FANKHAUSER Sebastian
USV Stuhlfelden
2006 80 - - - - 80 - - - - - - - - - - - - - - - -
20 GÖLLES Paul
SK VB Deutschlandsberg
2006 80 - - - - - - 80 - - - - - - - - - - - - - -
20 HERZOG Simon
SK Maria Alm
2006 80 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 80 -
20 MANTSCH Lukas
SC Friedberg-Pinggau
2006 80 - - - - - - - - - - - 80 - - - - - - - - -
20 MESSNER Lukas
SV Doellach
2006 80 - - - - - - - - - - - - 80 - - - - - - - -
20 MÜLLER Alexander
SV Tisis
2006 80 - - - - - - - - - - - - - - 80 - - - - - -
20 SCHOBER Florian
SC St. Michael
2006 80 NAS 80 - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
20 TROJAN Maximilian
SC St. Michael
2006 80 80 NAS - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
20 VALLASTER Benjamin
WSV Tschagguns
2006 80 - - - - - - - 80 - - - - - - - - - - - - -
20 WALLNER Tobias
SC Fieberbrunn
2006 80 - - - - - - - - - - - - - - - - 80 - - - -
20 WINKLER Simon
2006 80 - - - 80 - - - - - - - - - - - - - - - - -
31 EHRENREICH Felix
SC Wald-Königsleiten
2006 60 - - - - 60 - - - - - - - - - - - - - - - -
31 FRESSER Jonas
SV Doellach
2006 60 - - - - - - - - - - - - 60 - - - - - - - -
31 GOPP Emil
SV Tisis
2006 60 - - - - - - - - - - - - - - 60 - - - - - -
31 RIEDERER David
2006 60 - - - - - - 60 - - - - - - - - - - - - - -
31 TEICHERT Moritz
UST RB Wenigzell
2006 60 - - - - - - - - - - - 60 - - - - - - - - -
31 TRIXL Stefan
SC Hochfilzen
2006 60 - - - - - - - - - - - - - - - - 60 - - - -
31 UNTERLASS Manuel
SV Flattach
2006 60 - - - - - - - - - - 60 - - NAS - - - - - - -
31 UNTERWEGER Samuel
Ski-Team SPV N-D
2006 60 - - - - - 60 - - - - NAS - - - - - - - - - -
31 WALKNER Alexander
SSK Werfen
2006 60 - - - - - - - - - 60 - - - - - - - - - - -
31 WASTIAN Kristof
2006 60 - - - 60 - - - - - - - - - - - - - - - - -
41 HAFNER Leon
SSK Werfen
2006 50 - - - - - - - - - 50 - - - - - - - - - - -
41 HANL Simon
SC Gymnasium Hartberg
2006 50 - - - - - - - - - - - 50 - - - - - - - - -
41 HOFER Jonas
USC Neukirchen/Gr.
2006 50 - - - - 50 - - - - - - - - - - - - - - - -
41 HUBMANN Julian
2006 50 - - - 50 - - - - - - - - - - - - - - - - -
41 RANACHER Jano
SV Doellach
2006 50 - - - - - - - - - - - - 50 - - - - - - - -
41 SCHOBER Kevin
SV Berg SEKTION SKI
2006 50 - - - - - - - - - - - - - 50 - - - - - - -
47 KRÖLL-SCHNELL Fritz-Johann
SC Wald-Königsleiten
2006 45 - - - - 45 - - - - - - - - - - - - - - - -
47 LAINER Markus
USV Großarl
2006 45 - - - - - - - - - 45 - - - - - - - - - - -
47 LEITNER Max
SC Gymnasium Hartberg
2006 45 - - - - - - - - - - - 45 - - - - - - - - -
47 WETSCHNIG Martin
2006 45 - - - 45 - - - - - - - - - - - - - - - - -
47 WÜRTL Alexander
SC St.Ulrich/P
2006 45 - - - - - - - - - - - - - - - - 45 - - - -
52 GSCHWANDTL Samuel
WSV St. Johann
2006 40 - - - - - - - - - 40 - - - - - - - - - - -
52 SCHARLER Korbinian
USC Neukirchen/Gr.
2006 40 - - - - 40 - - - - - - - - - - - - - - - -
54 AICHHORN Tobias
WSV St. Johann
2006 36 - - - - - - - - - 36 - - - - - - - - - - -
54 FUSCHLBERGER Julian
WSC Bramberg
2006 36 - - - - 36 - - - - - - - - - - - - - - - -
56 PRIELER Robert
WSV St. Johann
2006 32 - - - - - - - - - 32 - - - - - - - - - - -
56 VAN DER MERWE Christiaan
SC Wald-Königsleiten
2006 32 - - - - 32 - - - - - - - - - - - - - - - -
58 BLAICKNER Bastian
USC Neukirchen/Gr.
2006 29 - - - - 29 - - - - - - - - - - - - - - - -
59 PROSSEGGER Matthias
USC Neukirchen/Gr.
2006 26 - - - - 26 - - - - - - - - - - - - - - - -
60 EBERL Stephan
WSV Gerlos
2006 24 - - - - 24 - - - - - - - - - - - - - - - -
60 Athleten
 
2018/19,2018-05-06,2019-05-31
production
66371511